Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 09. 2010.   #19
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Problem kod It scene i sistema prodaje je taj, sto ljudi uglavnom misle, imam sajt , imam kontakt formu, sve sam ja lepo napisao, ako neko zeli, kupice proizvod/uslugu. Ili ce poslati pismo ako mu nesto nije jasno, imam sajt koji je vidljiv 24/7 . Pricam o svom iskustvu, gde recimo ovaj sistem pali na uslugama koje imam na hot line servisima, gde okacim par slika, neki smesan text i telefon i to je to. Ovo je najlaksi posao, gde direktno udaras najveci nagon.
Ali kada pocnem da prodajem nesto "normalno" tu se vec susreces sa problemom, kako udariti na emocije i nagone, a da to ne bude suvise ocigledno?
Postoji nekoliko nagona i najtananijih emocija, preko kojih se vrsi 99% prodaje.
Recimo, imam odlicna iskustva prodaje preko programa livezilla, to je besplatni program za online podrsku. Program ima mogucnost da pratis posetioce koji su trenutno na sajtu i da u zavisnosti od njihove reakcije, sam uskocis i pokrenes chat. ako vidis da se dugo zadrzavaju na strani , na primer,
gume za kamione preko 5 tona, mozes sama da izbacis mogucnost za chat tipa " strucna operaterka za gume za kamione Vam je online, ako zelite da saznate sve mogucnosti , mozete da kliknete na ovaj link"
Ako dobro kamufliras reklamu , a opet udaris na njih, povecava se sansa da ces prozivod /uslugu i prodati. Niko ne kupuje recimo kola, gomilu lima i gvozdja za 10.000-15.000 e zato sto voli lim i gvozdje, vec zbog osecaja koji ce imati sa njim. Zbog sigurnosti porodice neko ce zeleti jaka kola, neko da bi bio cenjen u drustvu i pokazao da je "uspeo", neko da bi lmpresionirao devojke.
Recimo ja, ja vozim izuzetno mala kola, imam fobiju zbog parkiranja, pun mi je ***** guzve i sto moram da se parkiram 50 km od firme. Isao sam da uzmem kola , normalna, znaci neka fensi. Odlicni prodavac , je iz par pitanja saznao moje emocije , i pitao me je " Da li zelite kola sa kojima cete se moci parkirati gde zelite, i sa kojima necete imati problema u gradskoj voznji?
-Covece, DA. to zelim. Fensi kola mi ne trebaju, hocu TO.
Mozda sam sada nabacao nekoliko tema, ali nadam se da si shvatila sta sam zeleo da kazem.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Ekvador za poruku: