Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 01. 2009.   #78
Ivan Minic
Alpha male
Certified
 
Avatar Ivan Minic
 
Datum učlanjenja: 30.01.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Hvala: 16
59 "Hvala" u 20 poruka
Ivan Minic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Ivan Minic
Default

Pa da se i ja registrujem... red je...
Pratim ovaj forum manje vise redovno, ali nemam potrebu da se javljam... uglavnom ni vremena ni potrebu, ali volim ispratiti... ima dobrih linkova, korisnih komentara, a i lepo je videti neke ljude online, ako nista drugo...

Ja sam Ivan Minic, aka Serbian Fighter, admin foruma www.burek.co.yu (soon www.burek.com). Dakle autor "projekta" koji takodje spada u "alternativne" i ne bas slavno prihvacene od "IT javnosti"
Potrudicu se da budem kratak, znam da niko ne voli da cita kilometre teksta, a ni ja ne volim da ih pisem...
Mozda ovaj moj komentar u nekim delovima bude malo stur, ali nadam se da ce ga svi kojima je upucen shvatiti na pravi nacin.

- Nisam korisnik usluga WebGazde, nikad to nisam bio, i ne planiram da to u skorije vreme postanem, osim ako se nesto krupno ne promeni.
- Posredno saradjujemo tako sto ja pomazem kolegi da dodje do novca zaradjenog preko njihovog programa, koristeci moju firmu, jer on jos uvek nema otvoreno pravno lice.
- Aleksandra sam imao priliku da upoznam i sretnem u nekoliko navrata i uzivo je ostavio pozitivan utisak. Narocito ako se uzme u obzir da je za poslednjih godinu i po napravio neke zanimljive stvari i da ima samo 19 godina.

Ipak...

Pre nekoliko dana dobio sam nekoliko upita sa razlicitih strana, uglavnom od ljudi koji koriste sistem, ali imaju manje sajtove.

Koliko sam mogao da vidim, ton ostalih ucesnika u temi je takav da ne zasluzuje onakve reakcije...

- WebGazda nije Google. Kad bude Google, mozemo o tome pricati na taj nacin. Pritom Google ne koristi Adsense za direktnu i perfidnu promociju svojih sistema. Google svoje partnere postuje, eventualne izmene TOS su uvek jasno naznacene i uvek (kada je nesto krupno u pitanju) korisnik kada se uloguje mora da procita konkretne izmene i saglasi se sa njima ukoliko zeli da nastavi da koristi sistem.

- Taj ceo dzukaci pristup gde se predstavnik firme odnosi prema klijentima na javnom forumu kao da su nizi oblici zivota a on bozanstvo je ispod svake kritike. To kako ce se neko ponasati prema klijentima, posebno na ovakvom mestu gde strasno mnogo ljudi koji su potencijalni korisnici servisa mogu procitati, u mnogome odredjuje buducnost cele price. Servis je poceo lepo, sada koliko vidim sluzi iskljucivo za promovisanje internih servisa, drugih reklama gotovo da i nema, a ovde se prikazuje ko da je najmanje Direct Media.

- Razlog zasto ne koristim WG sistem je zbog svega sto se izdesavalo u proslosti. Mislim na sve one stvari koje su se desile pod firmama SAI Logistic i Wii Marketing, konkretno, spam potencijalnih korisnika, rasprave na forumima koje sam imao prilike citati u kojima su ucestvovali izuzetno drski, nevaspitani, nepismeni ljudi koji pritom ne znaju posao i mnoge druge stvari.

- Konkretno sto se spama tice, iako od pocetka odgovaram da nisam zainteresovan, pratim pricu jer volim da budem u toku, i ako se stvari promene moze se stvoriti neka sansa za saradnju. Svako malo dobijao sam mailove sa ponudama, koje sam uredno odbijao, dok na neformalnom sastanku gde nas je bilo 10ak nisam rekao da se sa time prestane.

I zaista bi bilo lepo da se Dejan Bizinger oglasi...
Ne zbog toga sto imao udeo u firmi, vec iz prostog razloga sto je njegov kredibilitet bio u trenutku kada je u pricu usao, za mnoge ljude jedina stvar koja ih je privukla... Njegovo ime, rad i rezultati koje iza sebe ima su u mnogim situacijama bili razlog da se ispadi sa reklamiranjem istolerisu, i razne druge sitne stvari.
To je stvar poverenja i postovanja, a u njegovom slucaju to postovanje je potpuno zasluzeno (slagali se mi sa nekim postupcima ili ne).

I ta prica u stilu "... Necu ja propasti ako me vi ovde napljujete ... "

Covek vrlo cesto ne zna odakle mu klijenti dolaze, cija pohvala ili pokuda mogu za posledicu imati da se neko novi odluci da proba ili digne ruke iako je bio spreman da pokusa.
Ne postoji mesto koje predstavlja "ceo srpski internet", ali ovde jeste creme de la creme, sto u formi ucesnika sto u formi posmatraca, i ruzne stvari se jako brzo sire po messengerima, soc. mrezama i slicno i sve se sazna i isprati.

Ima ljudi koji su zaista institucije domace scene, koji imaju iza sebe velike stvari koje nisu samo balon od sapunice koji moze da lebdi a moze i da pukne u bilo kom trenutku...
Vredi ih cuti, i ako kucno vaspitanje nije regulisalo civilizovan i korektan poslovni odnos prema ljudima, onda se makar iz postovanja prema njima treba u kuci u kojoj ce oni vazda biti domacini, ponasati u skladu sa redom.

Imali smo primer i sa B. Cash ... ista prica je i tamo bila... Masa ljudi me pita, ja licnih iskustava nemam, ali imam ljude koji su saradjivali i nekoliko negativnih iskustava. Malo istrazim, vidim na kako se ruzan nacin diskutuje sa ljudima, pogledam kakav stav firma ima prema klijentu i tu oni za mene zavrse svaku pricu.

Ne planiram da ulazim u neku raspravu... Oni koji me znaju, imali su prilike videti da mogu da skrenem paznju na nesto, ali da mi ne pada na pamet da se ubedjujem sa onima do kojih ne moze da se dopre... narocito ako nemam nikakvu direktnu saradnju, kao sto je ovde slucaj.

Mozda sam malo udavio... ne sekirajte se, necu se ja nesto mnogo javljati... ali ovom prilikom sam mislio da mozda nije lose da kazem ponesto... iako, posto usluge ne koristim, moze da mi se prebaci da nemam prava.

Pozdrav svima...
__________________
If it is to be, it is up to me.
Burek | Kviz | Automobili | Kuvar | Blog
Ivan Minic je offline   Odgovorite uz citat