Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 06. 2006.   #9
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Pedja
Ogroman je minus sto zahteva PHP5.
Da, ako nemaš PHP5 hosting. Skripta ovog tipa nije phpBB da mora da radi svugde, a s druge strane mora da ima jednu osobinu: mora izuzetno lako i brzo da se menja i nadograđuje (zbog customizacija), a sam će projekat trajati (tj. neće se stati sa ovim već će se konstantno unapređivati). U takvoj situaciji je po meni bilo pametnije izabrati zreliju verziju jezika od rasprotranjenije. Dodaj tome da PHP4 neće biti dominantna instalacija doveka...

Možda je izbor PHP5 greška, možda ne (iskreno se nadam da nije). Vreme će pokazati.

Citat:
Originalno napisao nixa
Ne postoji promena instalacije recimo postoji par parametara koje sam odmah hteo da promenim a nisam mogao ...
To nisam stigao da napravim. Biće konfiguraciona forma u administraciji gde ćeš moći da šteluješ dosta parametara.

Citat:
Originalno napisao nixa
po meni ne treba zbuniti korisnika
Upravo. Zato je alpha i tu, da vidimo gde su problemi, šta zbunjuje ljude, šta bi ljudi želeli itd. Dosta ljudi ne zna šta je milestone, imao sam prilike da pričam sa osobom kojoj sam 5 minuta objaštanjavao šta su tagovi i zašto su dobri itd.

Skriptu poznajem do detalja i meni su sve te stvari jasne, ali vidim da mnogima nisu tako da ću se definitivno potruditi da tu grešku ispravim. Čak sam razmišljao i o nečemu što sam zabeležio kao Guided mod - stanje u kome se prikazuju ne samo opisi opcija, nego i kratki tutorijali koji opisuju kako određene delove koristiti, pored toga što ti kaže šta su milestonei ide i kratka priča kako ih koristiti i primer iz prakse i slično. Za početnike super, sve im je nacrtano. Power useri imaju opciju Turn guided mod off i nema više smarajućih objašnjenja koja su videli 7000 puta.

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ja sam ovo, ako se ne varam, odavno video?
Slično, staru verziju. Ovo je rewrite...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat