Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 11. 2009.   #12
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Pa ne moras da je generises 10 puta

$startup_time = time();

voila
pa to je i poenta iz mog prvog posta... jedina razlika je sto promenljiva nije globalna
ili jos bolje - ako hocete globalnu konstantu:
define ('CURRENT_TIME', time());


ne vidim sto bi bilo bitno da li uzimamo unixtime http requesta ili unixtime u trenutku pocetka izvrsavanja skripte... jednostavno, programeru je sve jedno... ne vidim kome/gde bi bilo to bitno...
a i u 99% slucaja ce to biti ista sekunda...

[mali-offtopic]
Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
To sam otprilike i pretpostavio, svaki upgrade nosi dodatne probleme (i bugove) a po primeru koji si dao verovatno je veći deo koda proceduralan.
tako je... forum je baziran na phpbb2, a on je uglavnom proceduralan... pa prosto nemam potrebu za OOP i php5...
osnovni kod je takav, pa sam i ja godinama doradjivao to isto tako proceduralno... cak mi i uslo u naviku da tako radim [sto znam da NIJE dobro, OOP ne postoji dzaba, al jbg, navika].
a stvarno me mrzi da stavljam php5 i jurim da ispravljam kod... jednostavno ne zelim da menjam nesto sto dobro, stabilno i dovoljno brzo radi... imam preca posla fala Bogu... a nikom ne smeta sto je php4... sto da pravim sebi posao...
[mada sam isprobao forum na php5 na localhostu - sve je glatko radilo... al nisam hteo da ulazim u avanturu.]
[/mali-offtopic]


Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Ja baš mislim da je važno da u jednom izvršenju scripta uvek bude identičan timestamp od početka do kraja. agvozden priča o "merenju izvršenja scripta", ja ne pričam o tome, niti to merim na live serverima. Ja razmišljam o upisu timestamp u bazu.
pa... jedna
$startup_time = time();
ili
define ('CURRENT_TIME', time());
resava sve...

cak i bude kompatibilno sa php4/5.0
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 03. 11. 2009. u 21:53.
Peca je offline   Odgovorite uz citat