Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 09. 2008.   #67
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
ma daj, nije bas tako. Novi model permisija je ogromno smaranje
Pored što može da se isključi kako ti je Dejan već pojasnio, može i da se podešava koliko dosadan će da bude UAC Ozbiljno postoje definisane polise koje možeš da menjaš, vidi sliku.

(Ova podešavanja na slabijim verzijama Viste /npr. Home Premium/ su uklonjena po difoltu - mora da se promeni neki ključ u registriju da bi ta podešavanja postala dostupna, čini mi se).

Citat:
OS trosi resurse nepotrebno
Ma važi

A čak i da jeste tako, šta te sprečava da pogasiš servise ili ukloniš delove Windowsa koji te navodno guše? Control Panel -> Programs and Features -> Turn Win features on or off.

Zanimljivost: taman si ovo napisao, pošto je pre 2-3 dana AMD izdao alat koji gasi servise i optimizuje sistem, da bi oslobodio više resursa za igranje. Sve na jedan klik, tako reći.

Citat:
...
it is exactly what many Windows gamers have been asking for for years - a “gaming mode” that disables non-critical background services and optimizes the system for the best gaming performance.
...
Of course you can make your own custom profiles and pick the particular services you wish to disable. After which activating and deactivating these profiles is as simple as clicking the shiny button and cue the sci-fi hyperspeed effect.
...
A rezultat? LOL
Citat:
At least on a med-high-end machine, these optimizations does not seem to make any substantial differences.
Što samo potvrđuje ono što Sinofsky piše ovih dana na Windows 7 blogu: da je to više mit nego istina.

Da se razumemo, pretpostavka je da imaš mašinu sa jedno 2GB memorije i nekim dual core procesorom na jedno 1.8 GHz ili više. Nikakvih problema nema na takvom sistemu.

Citat:
potpuno je suvisan upgrejd, jer XP radi super
Mislim da je to dosta subjektivna odluka. I jedna i druga. Ja lično više nazad ne bih. Ali isto tako, potpuno razumem i da neko razmišlja tako - zašto da menjam sistem, pa i ovaj mi radi sve OK.

Da li je Vista savršena? Ne, naravno. Lično, ima par sitnica što me nerviraju, srećom sam našao jednostavna rešenja.
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	UACpodesavanja.jpg
Pregleda:	583
Veličina:	43,4 KB
ID:	597  
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 19. 09. 2008. u 23:05.
degojs je offline   Odgovorite uz citat