Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 04. 2009.   #95
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nije me ništa "oduševilo" već sam tražio zamenu za homesite pa sve ostalo što sam probao nije bilo dovoljno dobro. homesite je i dalje vrhunski editor (pričam o text-edit a ne o fensi forama mada i to može da se nabudži) došao do kraja (kupili su ga da bi ga ubili) i fale mu neke ozbiljne stvar kao što je UTF8 podrška (sreća je što uglavnom radim na engleskom pa mi nije toliko pravilo problem).

Kao što rekoh, izbor editora je kao i većina stvari u životu potpuno subjektivna stvar i u velikoj meri je stvar navika koje si stekao usput. Eto pogledao sam ovaj phpedit i na prvi pogled mi se ne sviđa a kada sam odgledao i video odmah sam primetio par stvari zbog kojih bih ga deinstalirao odmah. Ali eto, to su moje navike i očekivanja, ja od editora najmanje očekujem da mi se konektuje ma mysql server da bi mi pomogao da napišem "select * from mytable where id = 1", očekujem da mi pomogne u produktivnosti a ne da mi služi kao igračka ili da preko editora učim. phpDesigner je takođe bio blizu da počnem da ga koristim, ali mislim da je phped bolji.

Prvo što editor ne sme da bude je "spor". Kada startujem ove java-based editore, zgrozim se čekajući i na najobičnije operacije. To je dovoljno da ga odmah obrišem o ne padne mi na pamet više ni da ga probam, ne želim ni da razmišljam o njima. Drugo je da se ne pravi previše pametan, da mi menja encoding ili fajlove koje nisam ni editovao. Dešavalo se u nekim editorima da su čak i obrisali fajl. Ako su ispunjeni ti osnovni uslovi o ostalim stvarima već možemo da pričamo i tu su u pitanju nijanse sve do najsubjektivnijeg: kako se osećaš dok radiš.

@bokica: ako ti treba auto complete za css, mislim da treba da koristiš topstyle a ne dw. BTW, topstyle je pisao isti čovek koji je pisao homesite (Nick Bradbury)
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat