Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 08. 2005.   #7
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Sorry, ne mogu da nađem u historyju Tada sam paralelno radio na dve više mašina tako da ne znam stvarno gde bi mogao biti.

Uglavnom, ako me sećanje dobro služi naveli smo da se generalno stvari mogu podeliti u dva slučaja:

1. Čovek napušta sajt i na drugom sajtu unosi podatke. Taj drugi sajt procesira podatke i vraća korisnika na sajt pri tom prosleđujući parametre o samoj transakciji. Takav sistem je 2CO.

2. Čovek sve odrađuje na samom sajtu - taj sajt odradi procesiranje pomoću nekog payment gatewaya (PayPal, Authorize.net...) u pozadini i to je to. Čovek ne napušta sajt da bi izvršio plaćanje.

Bitna stvar kod 2CO je da je baza proizvoda na 2CO sajtu. Može se imati baza i na samom sajtu, ali ona mora biti sinhronizovana sa 2CO bazom jer će u suprotnom doći do problema. Iz tog razloga je 2CO pogodan kada se barata sa malim brojem proizvoda. Što veći broj proizvoda to 2CO postaje nezgodniji...

Jedna bitna stvar koju si naglasio u toj prepisci, a koju sad ja svima prepričavam je da je poželjno navesti servis koji radi procesiranje jer ljudi veruju poznatim servisima kao PayPal, Authroize, 2CO... Niko ne voli da ostavi svoje podatke o kreditnoj kartici na "nekom tamo sajt".

Servisi poput paypala su stekli svoju popularnost jer omogućavaju plaćanje bez petljanja sa samim karticama što je dobra stvar kad je većina korisnika u pitanje - podatke o kartici zna samo pouzdan servis, ne i bilo koji sajt na internetu.

Dopuni ako sam nešto bitno propustio.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat