Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 10. 2008.   #9
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao kodi Pogledajte poruku
no such thing,valjda,...
ovo ti je u principu p2p google sa distribuiranim indexom. (opet, valjda)

znaci ti browsujes stranice, i one se automatski (verovatno preko plugina nekog) upisuju kod tebe i jos u n nodova..

bas me zanima buducnost ovog projekta, i kolicina novca ulozenog u marketing da bi se doslo do recimo 1M korisnika.
Ja mislim da je pak tehnički aspekt tu problematičan. Ako nešto radi kako valja, lako će se naći i korisnici, u krajnjem slučaju preko affiliate programa, plati pa se klati.

Ali kojom brzinom P2P može da izbaci rezultate pretrage? Naročito kad broj korisnika naraste, kako će ići skaliranje? Kad tražiš film na P2P ili slično brzina ti nije bitna, ali za web search jeste.

Ja sam se ovim malo bavio pre 3-4 godine i po onome što sam pročitao niko nije bio optimista po tom pitanju. Kad sam se ja u Srbiji time zanimao, možeš misliti koliko njih je u Silikonskoj dolini razmišljalo o P2P Google killeru, ali je ceo P2P koncept izgleda problematičan kada je web search u pitanju.

No eto, vidim nove startape na temu P2P pretrage, ovaj "naš" i http://www.faroo.com/ koji je koliko vidim bio i neki TechCrunch finalista 2007. Videćemo šta će biti, ali baš nisam optimističan...

Prednost P2P pretrage postoji po meni samo za kompaniju, jer ti ne treba 'iljadu servera i ogroman bandwidth. Sa druge strane оpet moraš više para da spucaš na promociju da bi naterao korisnike da instaliraju klijenta. Mislim su sve prednosti za korisnike na strani serverskih pretraživača. I da je skidanje piratskih filmova i MP3 pesama sa weba legalno, verovatno niko ne bi koristio eMule i slične servise. Ovako mu oni dođu kao nužno zlo...

P.S. Nisam isprobao.

Poslednja izmena od mileusna : 12. 10. 2008. u 14:12.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat