Tema: Autopijac
Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 07. 2006.   #44
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Evo ja sam tek sada uz jutarnju (popodnevnu) kafu na poslu preletio preko ove teme. Mene su ljudi iz Srbije zajebavali da engleski govorim bosanskim akcentom... ;-))

Ni ja nisam odavle, ali mi kažemo pijaca, mada ovi pozeri po BL čak više prefeiraju "tržinica" za ovu pijacu gdje se prodaju namirnice i odjeća...

Ja mogu da odem u Srbiju da živim recimo godinu dana i krenem da pričam ekavicom, ali moje "mleko" ne može nikada da liči na "mleko" nekog ko tamo živi čitav život... Isto tako neko iz Srbije ma koliko se trudio, ne može efektno da bosanski guta samoglasnike i da pravilno naglasi "Milanka", "doš'o-otiš'o"... (case-study: Branka Katić u "Lepa sela..."). Što se tiče NS-a, vidio sam da je masa ljudi porijeklom iz ovih krajeva i deševale su mi se neke lijepe stvari par puta zahvaljujući mom akcentu, opet to je mahom i zbog prepoznatljive NS opuštenosti i toleratnosti.

Btw, karakteristično za zapadni dio Republike Srpske jeste da mi sebe ovdje isključivo zovemo Srbima, dok nas drugi nazivaju Bosancima. Btw. rođen sam u Beogradu i proveo rane dane života tamo ((preciznije živio sam u Munze-Konza), ne znam koliko mi se to negativno odrazilo na urođenu bosansku "nije za početnike" logiku ;-)

Poslednja izmena od mungos : 04. 07. 2006. u 13:30.
mungos je offline   Odgovorite uz citat