Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 09. 2007.   #33
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Stvarno ne vidim zasto be learning curve bilo "pravo pitanje"?!?! To je samo jedno od pitanja koje sam ja postavio sebi kad sam birao platformu. Istina zbog njega sam odustao od Rails-a trenutno, jel bi to znacilo da treba da naucim Ruby, Rails, Rails biblioteke.

Prilagodjavanje nacina misljenja nije bio problem al uospte. Imam ja svoje stavove definitivno, al isto tako nisam ni tvrdoglava budala ... ako naletim na nesto sto je superiornije u odnosu na moj dotadasnji nacin razmisljanja rado ga usvajam. I to se dogadjalo upravo sa Drupalom ... Za mene je pravlje pitanje koliko je aplikacija dobro napisana, kolliko je to dobar inzenjering ... ako jeste prilagodjavanje nije stavka al uospte ... A to je upravo slucaj sa Drupalom ...

Ne zaboravi da je Drupal VRLO lagana aplikacija, zip file sa instalacijom ima 733KB, koliko (puta vise) ima Typo btw? :-) Meni typo nije cak usao ni u uzi krug izbora, deluje kao zesci bloatware ... sto opravdava nekom enterprise etiketom ...

Dakle sto se learning curve-a tice, ja sam Drupal naucio radeci prvi projekat za klijenta ... sto je trajalo nekih 2 nedelje ... Shvatio da tu neceg ima, skino "Pro Drupal Development" sa neta, procitao prvih desetak poglavlja celih, za nekih 2 nedelje laganog citanja uz redovan posao ... ostale citam po potrebi ... i to je to ... vec potvrdjeno da je vreme bilo dobro ulozeno!
Misha je offline   Odgovorite uz citat