Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 04. 2009.   #42
razno
Miljenko Rebernišak
Qualified
 
Avatar razno
 
Datum učlanjenja: 05.03.2009
Lokacija: Jagodina-Beograd
Poruke: 191
Hvala: 4
25 "Hvala" u 22 poruka
razno is on a distinguished road
Default

Preporucujem ti http://www.serverloft.eu/dedizierte-server/index.php umesto hetzner. Drugar ovde ima hostovan shoutcast(u pitanju je regionalna radio stanica, nije igranje) i nema seckanja i slicnih stvari. Tebi bi verovatno i prvi server 79e bio dovoljan. Imali su par meseci free setup sa promo kodovima, pa bi mogao da potrazis.

MT (DV) mi se ne svidja jer malo nudi za tu cenu. Sto se tice VPS imas kompletan pristup kao root. Izaberes iz kontrolnog panela koji OS image ce da vrtis( primer centos,red hat,fedora...). Negativna strana kod VPS je sto neko uspe da ga obori kad pokrene nesto ili se uspori u zavisnosti koliko je VPS rasprodat. Bolje ti je da naces VPS sa Xen tehnologijom(skuplje obicno) u odnosu na OpenVZ sto zbog overhead-a sto zbog manje mogucnosti oversell-a od strane provajdera.

Sto se tice brzine MT (gs) meni radi sasvim solidno, ali sporije od dedicated servera. Imao sam par puta problem sa njihovom kontrolnim panelom da pukne ili da cekam dosta dugo da odradi neku funkciju.
razno je offline   Odgovorite uz citat