Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 03. 2007.   #29
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan
Znaci, za sve sto nam se desava, pa i ovo, krivi smo mi sami 99%, onaj 1% su kosmicke sile, CIA i ostalo u tragovima...
Sto se tice carine i spedicije, za to je kriv iskljucivo haos u sistemu, gde je nemoguce saznati:
1) Da li knjige uopste podlezu carinjenju (posto su po ranijim odredbama knjige, sportska oprema, decija oprema i jos neke stvari bile izuzete)
2) Od kad je kod uvoza neophodna spedicija za fizicka lica, to nikad ranije nije postojalo.

E sad ako odes i pitas za strucno misljenje 3 coveka iz sluzbi koje se time bave dobices 3 razlicita tumacenja istog zakona. Za to definitivno nismo krivi "mi" nego drzava i zakonodavac..

i ne samo to, nego kad pokusavas da vodis firmu, pa treba da saznas kako i sta da uradis, ista prica, ovaj misli da treba ovo, onaj misli ono, u sustini je sve potpuno proizvoljno i svodi se na neciju dobru ili losu volju.. a drzava pri tome pokusava da te odere na svakom koraku ako je ikako moguce... u americi ti IRS lepo posalje sve potrebne formulare za tvoju firmu i detaljno uputstvo sa kojim svaki debil moze da uradi sve sto treba.. e onda oni imaju puno pravo da nekog hapse ako ne plati porez, jer je taj prevarant.. ovde kod nas ti je bar pola poreskih prekrsaja posledica neznjanja kako vlasnika firmi tako i knjigovodja...

tako da je jedino za sta smo "mi" krivi sto trpimo los sistem i losu vlast i ne preduzimamo nista konkretno da to promenimo (za to stvarno priznajem, kriv sam).
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat