Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 12. 2006.   #132
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Nije WP temu dizajnirao Zeldman, nego neki no-name Švabo i to pod uticajem A List Apart intefejsa koji je pak dizajnirao Jason Santa Maria, pod rediteljskom palicom Jeffreya Zeldmana.

Ovdje je prisutan karakerističan problem experience dizajna jer zaista nema smisla ponuditi elegantan i minimalan dizajn na sajtu posvećenom bijedi, odnosno krajnje socijalnoj tematici. Mada meni se ni baneri ne sviđaju, moguće da sam je toliko oguglao na kliše advertajzing i da kod mene prolaz jedino ima shockvertising, ali kliše fotografija curice sa njenim medom i poruka "Da li si dovoljno human" kod mene lično ne budi ni toliko dozu humanosti da kliknem na baner. Previše sam ružnih stvari vidio u životu na ovim prostorima, da me to iskreno ne pogađa. Samim tim, ako bude redizajn vidjeću da se ja uključim sa svojim idejama da napravimo nešto brutalno hard-core da ljudi bukvalno rasplakaju kad vide sajt...

Na tu foru bi jedino mogao da prođe ovakav model. Po meni mnogo bolja stvar su neke više public humanitarne akcije, sponzorstva događaja, mislim da manje anonimnosti u ovakvim akcijama ima bolji prolaz kod našeg naroda.
mungos je offline   Odgovorite uz citat