Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 05. 2012.   #33
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku
@alfaunits svi do jednog argumenti koje si dao su u šbbkbb fazonu. Ja iznosim činjenice iz ličnog iskustva nekog ko to radi i ne projektujem situaciju onako kako bi bilo najpovoljnije za mene, već onako kako jeste.
Ja pricam konkretne brojke isto, ne zelim ni da gubim vreme na SBBKBB ovde.

Citat:
Paušalac sam, plaćam doprinose oko 150.000 godišnje
Gde ti zivis jbt ako su ti ovoliko samo doprinosi?

Citat:
firmarinu za prošlu godinu oko 100.000
Ovo te je kao pausalca neko prebio... znam da su bile pominjane tako neke cifre za Vracar prosle/pretprosle godine, ali je valjda vraceno na neku normalu.
P.S. Nijedan pausalac od kolega nije dobio resenje za firmarinu vec nekoliko godina (nisu na Vracaru)

Citat:
, porezi za prošlu godinu oko 160.000
Sta porezi? Od kud sad i porez i doprinosi za pausal, 300.000 godisnje? Pa ti ispade jedini u Srbiji placas toliko pausalno.

Citat:
knjigovođu oko 100.000 godišnje
Menjaj - taj/ta te j*** u mali mozak, bez SBBKBB, i zavitlavanja, to nije normalno za pausalnu radnju, pa i da si na vracaru!

Citat:
internet, telefon... još 70.000 godišnje.
Nebitna stavka naspram ostalog gore ali... to bi placao i da se ne bavis ovime zar ne? Opet, sta ce tebi kao izvozniku telefon, zaista? To ispada oko 60e mesecno za net i telefon, izvini ali ti BASH previse trosis, i ili imas SBB Turbo net, ili koristis telefon za razgovore sa inostranstvom - oba ti ne piju vodu kao argument.

Citat:
Iskreno, voleo bi da je tako kao što ti pričaš ali bi po svemu što si rekao pomislio kako ja i ti ne jedemo isti hleb. Ili si samo "prošao" pored paušalca pa misliš da znaš sve, ili taj tvoj AFP prodaješ u milionskim tiražima pa te ovo što mene brine uopšte ne dotiče
Ako si na Vracaru, za deo ovoga te razumem.... ali ne pricam SBBKBB, pricam iz konkretnog iskustva ljudi. Eno, baksula sigurno ima svoj primer sa jos manjim ciframa jer je prijavio u nekom selu pausal Ovo su cifre iz Nisa doduse sto ja pominjem uglavnom, ali vidim da ti iste cifre pominjes za poreze/doprinose godisnje, znaci da se razlikuje za firmarinu i knjigovodju - za BG sto se firmarine tice, ne znam sta da kazem, u mojoj opstini se ne placa, a knjigovodja vodi firmu za 50e (doo bez PDV-a, <50 transakcija godisnje sto je 5x vise nego sto tebi treba, ne pausalnu).
Nije mi namera da polemisem, ali osim firmarine, ako placas vise od cifre koju sam pomenuo, neko te dere. To sto ti placas za knjigovodju recimo placaju privatne apoteke, koje imaju 10.000x vise prometa od tebe/mene (po broju transakcija, a to je bitno)
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat