Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2010.   #13
ajankovic
Aleksandar Janković
Qualified
 
Avatar ajankovic
 
Datum učlanjenja: 16.10.2010
Lokacija: Bg-Sd
Poruke: 165
Hvala: 70
54 "Hvala" u 36 poruka
ajankovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mangia Pogledajte poruku
Imam link od 12Mbita kući i ja trebam da čekam neki Loading da završi... Kontam za koga su pravljeni ti sajtovi ???

Od mene veliko Hvala...
Šalu na stranu flash sajtove koje pominjemo u prethodnim postovima prave neiskusni, uglavnom mladi ljudi, koji samo vide šarenilo i igru, i kojima je jedini epitet u rečniku "cool". Jednostavno mentalni model im još uvek ne uzima u obzir svrhu sajta i da neko treba da ima koristi od tog sajta ( ne mora da bude novčana ).

Kakve ovo veze ima sa temom Flash CMS sistema? Pa ako već praviš takav sistem moraš da znaš svrhu sistema. Svrha je usko povezana sa ciljnom grupom koja će takav sistem da koristi.

Uzeću za primer dve najčešće ciljne grupe koje imaju interesa da imaju sajt u fleshu. Bendovi i Fotografi. Bendovi vole da privuku svoje korisnike šarenilom, nekim plejerima svojih spotova, ili muzike, da imaju super kul animacije sa dobro uklopljenim brendom benda, da budu dobro povezani sa socijalnim mrežama, možda neka funkcionalnost bloga. Fotografi su ljudi od stila, vole dobre galerije koje će da istaknu njihove fotografije, dobro ukopčavanje sa socijalnim mrežama, takođe blogerske mogućnosti nisu na odmet. Čisto da navedem neke od potreba.

Ovo šturo objašnjenje se odnosi samo na frontend koji mora da bude fleksibilan do bola da bi omogućio sve te animacije i customizacije. Što se tiče backenda osnovni zadatak je isti kao i zadatak svakog CMS sistema. Učitniti održavanje ovog sadržaja što jednostavnijim, a što moćnijim. Dakle, lako uplodovanje video spotova, muzike, zaštita muzike, custom animacije za specifične vesti ili postove; lako uplodovanje slika, editovanje slika u CMS-u, povezivanje sa Flickrom, postovanje tekstualnog sadržaja, tekstualni editor u fleshu za taj sadržaj, itd...

Jednostavno ako se odlučuješ da nešto uradiš, moraš da znaš za koga radiš, šta radiš, i kako ćeš to da uradiš.
ajankovic je offline   Odgovorite uz citat