Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 03. 2010.   #6
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao twix Pogledajte poruku
Videces u logovima, trazi zahteve koji sadrze "http://", ".txt", ".gif" ka drugim sajtovima, lako ces naci...

Pored includovanja, obrati i paznju na upload forme, jedno vreme je phpBB imao sledeci trip: registrujes se kao korisnik na forumu, skines shell scriptu, promenis joj extenziju u .gif, u korisnickom panelu postavis svoj avatar, i onda posto je poznata putanja za upload avatar pokrenes scriptu i dalje radis sta pozelis, kako su to uspeli nije mi jasno, ali mislim da je brzo zakrpljeno (da ne spominjem sto su ljudi u sliku ubacivali php code).
Ovo je interesantno...mislim da se upravo ovako nesto desavalo. Naime, primetio sam dan dva pre razotkrivanja hacka da mi se preko modula Google oglasa prikazuju poznate ikone Yahooa, e baya, Amazona i sl...pa sam to povezao sa nekom neregularnoscu samog Googlovog adsensea. Da stvar bude manje sumnjiva...to se pokazivalo samo na IE (kontam, naravno, IE je poznat po svojim glupostima u prikazu stranica...), a ne na ostalim browserima.
Tako da mi je sad ovo sto si naveo o ubacivanju php koda u gif i sl. extenzije i povezivanje toga sa shellom malo jasnije.


Citat:
Moj predlog ti je da promenis pass za bazu, ftp i instaliras mod_security ako si u mogucnosti :\
Da, to sam odmah uradio.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat