Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 01. 2012.   #21
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ok, hajde ovako ... ako sam ja dobro razumeo vi tvrdite da validacija mora da ide u controlleru? Evo situacije pa da vidimo:

Imam controller "User", koji ima svoj model "User" ... validacija je u controlleru, model prima "sažvakano" i odradi svoje, vrati neki status ili data.

Onda imamo neki conrtroller B, koji ima potrebu da odradi nešto što već imamo urađeno u modelu "User" (na primer da pokupi user record), i logično bi bilo da ne pišemo istu funkciju u modelu B, kada već to imamo u Users modelu, zar ne?

To znači da bi morali da imamo validaciju u controlleru B jer u modelu User nemamo nikakvu validaciju, to opet znači da bi morali copy-paste iz validacije iz controllera Users ... što je po meni dupliran kod.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku: