Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 04. 2012.   #12
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Ogromna je razlika izmedju RSS feed-a (koji sadrzi samo podatke koji ti trebaju, uredno organizovane), i HTML strane (gde je 99% texta tebi potpuno nebitno). Za RSS feedove i ja koristim XML naravno..

A ta prica kako ces da napises jedan parser i da ga onda koristis na gomili poslova je budalastina, u praksi to ne radi, svaki sajt zahteva customizaciju i skoro svaki redizajn tog sajta u buducnosti ce da zahteva izmenu u kodu. Pricam iz visegodisenjeg iskustva, gomilu poslova smo dobili u proslosti upravo zato sto su "naucnici" rekli klijentima kako je to nemoguce parsirati, jer su pokusavali da napisu jednu skriptu za 10 razlicitih sajtova. Trust me, spajderi se pisu maksimalno specijalizovano, naravno koristeci framework koji jednom napravis. Za sve ostale poslove, one gde generalizacija prolazi, klijent ce da skine neki desktop alat gde kliknes i on ti skine te podatke, nece tebe da placa $30 sat za to...

Razlika se onda svede samo na to da li je tebi lakse da menjas pozive metoda na nekom objektu ili da menjas regexp, ali nesto moras da menjas... i ako je to razlika vredna losijih performansi samo napred, ali onda treba napisati: Ja ne znam bas najbolje regExp, komplikovano mi je i pravim cesto greske, pa mi je brze ovako. A ne da se prodaje prica kako je to "jedini pravi pristup".

Jedini pravi pristup je onaj koji ti za minimalno vremena i kolicinu gnjavaze zavrsi posao svaki put, sve ostalo je hipsterski bull****...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 17. 04. 2012. u 02:05.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku: