Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 11. 2009.   #1
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default MySQL Foreign key for index pair

Nisam se odavno petljao sa innodb tabelama pa mi je malo isparilo, pa rekoh da pitam experte ovde

Dakle imam tabele tipa blogs, rank_dates i trecu tabelu blogodak_rank gde zelim da imam unique index pair (blog_id, date_id).

e sad, za unique index imam standardno naravno:

alter table blogodak_rank add unique blog2date(blog_id, date_id);

Ali interesuje me da li postoji neki constrains kojim se odjednom dodaju foreign keys za ovaj par ili to mora odvojeno sa tipa:

Kôd:
alter table blogodak_rank add CONSTRAINT foreign key (date_id) references rank_dates(id) on delete cascade on update cascade;
alter table blogodak_rank add CONSTRAINT foreign key (blog_id) references blogs(id) on delete cascade on update cascade;
Dakle treba mi nesto tipa:

Kôd:
alter table blogodak_rank add constraint foreign key (blog_id, date_id) references rank_dates(id), blogs(id) on delete ...
Gledao manual http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/...nstraints.html gde postoji primer sa pair indexom ali u istoj tabeli je a ne kao mene u odvojenim (sto je mnogo cesci slucaj imho)
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat