Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 03. 2006.   #17
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Ko sto rece dragan, kada radis prijateljima, ili im ne naplatis ili im naplatis kao i ostalima. Samo im unapred objasnis sta ce dobiti u kom slucaju.

Prijateljima prijatelja nemas razloga da dajes ikakav popust, vec samo svojim prijateljima.

Ako neko hoce sajt, a nema para, pitam ga koliki mu je budzet i onda mu kazem sta moze da dobije za taj novac.

Nisam do sada imao iskustvo da neko trazi da mu vratim novac, ali sam imao par slucajeva gde su klineti pod uticajem svoje rodbine, prijatelja i ostalog trazili naknadne izmene. Tu je dovoljno strucno im objasniti zasto je sta uradjeno, a narocito zasto to sto preporucuje rodbina u dilu sa prijateljima ne valja. Svi su klijenti razumni, narocito ako im objasnis da mu neko resenje donosi vecu posecenost i pravi bolju reklamu.

U jednom slucaju sam imao klijenta koji je bas zakerao vec na grafickom resenju. Nakon nekog vremena, popakovao sam sav radni materijal na CD, odneo mu, zahvalio na saradnji i ostavio brojeve telefona konkurencije, da proba sa njima.

A i koji te je djavo terao da stavljas sajt na ocenu? To rade samo oni koji nisu sigurni u sebe i oni koji zele da tako promovisu sajt. Ako ti trebaju strucnja misljenja, zamoli privatnim porukama ljude za koje znas da znaju znanje.

Poslednja izmena od Pedja : 06. 03. 2006. u 09:17.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat