Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 02. 2006.   #35
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

opet se vracamo na istu pricu, upotreba vise baza....ako ces uvek koristiti istu bazu, onda ce i interfejs koji koristis da bude uvek isti sve da koristis i obicne drajvere za bazu direktno.

Znaci ajde za sekund da pretpostavimo da imam mysql i da nikad necu koristiti nista drugo. Ako zanemarimo apstrakciju baze koje su onda prednosti upotrebe abst. layera ?

Degojs rece kako oni skracuju vreme kad imas dosta tabela, pa za svaku treba da se pišu INSERT, DELETE, SELECT i UPDATE i kako je to cimanje bez apstrakcije?

E sad meni nije jasno (mislim zaista ne znam, pa pitam) kako i koliko ti automatski generisane klase pomazu u tom slucaju? Koliko moze jedna automatski generisana DB abstraction klasa da ti ustedi truda?

Iz primera imam utisak da ti i dalje moras da znas koji objekat da instanciras (za svaku tabelu ima jedna klasa ako sam dobro shvatio?), a i onda da pozoves odredjenu metodu i kazes joj sta i sa kojim poljima da uradi. Meni se to cini kao drugaciji vid zapisivanja istih stvari koje bi radio iz SQL-a, i cini mi se da to moras da uradis za svaku tabelu, i za svaku akciju nad njom, bas kao i sa SQL-om, right?

u cemu je onda usteda? Ajd pls. dajte neki primer, jer ne kapiram...


A nije bas svejedno kolika je klasa koju koristis, jer na primer AdoDB ima footprint od 700KB sto nije bas malo, pogotovo ako ti skripta samo radi jedan select * from tabela
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat