Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 01. 2010.   #21
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Veoma dobra tema

Morate da vodite računa o nekoliko stvari:

1. Preko 95 odsto svih korisnika Interneta u Svetu i u Srbiji, u stvari ne znaju da koriste Internet u meri u kojoj neko ko zna da ga koristi smatra šta je dobro korišćenje Interneta.

2. Jednom prilikom sam držao predavanje o online reputaciji grupi osoba koje su završavale obuku iz oblasti odnosa s javnošću. Dao sam primer loše dizajniranog sajta (prethodni dizajn PBB banke) i uporedio sam ga sa slikom dizajna prve stranice Vojvođanske banke. Sasvim slučajno sam pre mog komentara o dizajnu ova dva sajta postavio pitanje: Koji sajt po vama ozbiljnije izgleda? Potuno sam bio iznenađen kada sam dobio 50/50 odsto odgovora i za jedan i za drugi Web sajt. PBB-ov sajt je u toj verziji bio potpuni krš, ali oni koji nemaju iskustva sa Internetom izgleda to ne mogu da procene.

3. Priča o prodaji i lošem dizajnu (Ugly burst sales) ima veoma velike veze sa prodajom i u Srbiji (kao što je spomenuto - čist motor od kola) - Testiranja su pokazala da prosečni korisnici Interneta porede nesvesno (prodajne) Web stranice sa flajerima - kada je flajer dobro dizajniran - "taj mora da nešto hoće da prevari"...

I potpuno je tačno da sve zavisi u prodaji od ciljnog tržišta. Problem je samo u tome što većina ciljnih tržišta i u Srbiji su namenjeni veoma prosečnim korisnicima (oni koji ne znaju...).

Imam npr. podatke o prodaji dve domaće online knjižare od pre nekoliko meseci. Ona koja lošije izgleda (kao da je neki amater radio), i čak dugo nije ni bila naročito vidljiva na pretraživačima, ima značajnije bolju prodaju.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat