Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 06. 2005.   #4
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Problem sa komercijalnim hostingom je što oni ne mogu tek tako da stave PHP5 i da im 90% sajtova ne radi. Znači, nije njima problem da upgrade-uju sistem, veći problem im je da obaveste klijente da će im od xx.xx.2005. sajt najverovatnije prikazivati gomile sitnih i krupnih grešaka a neki čak biti potpuno nefunkionalni u zavisnosti od kompleksnosti sajta.

Što jednostavniji sajt - manja je verovatnoća da će da pravi problem, međutim oni koji imaju komplikovanije sisteme su i najbolji klijenti. Treba ubediti klijente da sada opet plaćaju programere da prepravljaju postojeći sajt koji "radi savršeno" samo zato što provajder upgrade-uje sistem.

Video sam još kada je izašao PHP5 gde mogu da se pojavljuju problemi. Bogami, svaki iole ozbiljniji sajt može da naiđe na ozbiljne probleme.

Ja na ovom serveru, koje je dedicated i instaliran "po želji" i dalje držim PHP4 jer imam nekoliko sajtova koji se hostiju to, većina je mojih starih:

www.outdoor-monitoring.com
www.squash.co.yu
www.romance-cafe.com

i iskreno baš me mrzi da za malu ili nikakvu nadoknadu prepravljam sajtove. Mislim da bi većina stvari radila bez problema, ali su neki toliko kompleksni da i ja sam danas kada pokušam da promenim neku sitnicu, moram pola sata da tražim gde je šta. Na stranu to što se zapitam "zašto sam bre ovo ovako radio?"
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat