Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 09. 2010.   #203
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

jbga, ako ces vec da mi "objasnjavas" sta je inteligencija mogao si bar da nadjes tacniju definiciju, al ajde...

Citat:
Originalno napisao dacha Pogledajte poruku
Naravno da mogu, zašto ne? Recimo, narod Malija je neobrazovan (15% generacije završi srednju školu, pismenost u zemlji ispod 30%). Narod Kine je neinformisan (a ima ih više od 300 miliona). Narod Amerike je nezainteresovan šta se u njihovo ime radi po svetu i za posledice koje to ima po druge narode.
Ok, pismenost je lako merljiva, mada cak i takva relativno precizna statistika ti ne govori mnogo o realnoj situaciji. U Indiji je preko 50% zena nepismeno, da li su Indusi neobrazovan narod? Jesu. Ali takodje njih je milijarda i po, sto znaci da tamo imas vise visoko obrazovanih ljudi nego sto je cela populacija Srbije. Sta ti ta statistika govori o ljudima koji tamo zive, koje ces sresti na ulici ako odes tamo? Bas nista, ima ih raznih..

Ali da se ostavimo pismenosti, jer ovde se pricalo o mnogo kompleksnijim stvarima, koje se ne daju izmeriti tako lako. Zainteresovanost za spoljnu politiku i posledice. Na osnovu cega si doneo zakljucak o zainteresovanosti Amerikanaca? Postoji li neko istrazivanje gde su radjeni testovi? Pretpostavljam da nisi, nego si to samostalno zakljucio na osnovu informacija koje imas ovde.

Zamisli kakvi su onda Srbi, ako se samo na osnovu vesti i nase spoljne politike 90-tih moze donositi sud o celom narodu i nasoj zainteresovanosti za stvari koje su se u nase ime radile po Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu? Ili kakvi su Hrvati zbog Oluje? A ja recimo poznajem dosta Hrvata koji osudjuju zlocine tokom Oluje... kako se to uklapa u te DIY statistike?

Da li mislis da su drugi narodi u proseku zainteresovaniji za svet od Amerikanaca? Da prosecan Rus brine o iranskom nuklearnom programu. Da prosecan Srbin zna nesto o politickoj situaciji na Madagaskaru? Jel znas kako se zove premijer Bugarske? Ja ne znam, a to su nam prvi susedi... Realno, ne znaju ljudi ni sta se ovde desava, a kamoli u svetu. To je normalno..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 03. 09. 2010. u 11:46.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat