Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 10. 2011.   #8
djipko
član
Certified
 
Avatar djipko
 
Datum učlanjenja: 03.10.2006
Poruke: 96
Hvala: 27
44 "Hvala" u 26 poruka
djipko is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Да ли мислиш и да је кориснији у динамичким језицима? Ја никад нисам радио са Пајтоном, али јесам са нпр. Перлом и ЈаваСкриптом и имам утисак да јунит тестови служе готово као замена за компајлер у смислу обезбеђивања од багова са типовима као и за документацију (из њих се види шта тачно треба да проследиш као параметар функције, итд).
'Korisnije' se verovatno odnosi na samo postojanje unit testova, ne na TDD, i odgovor je vrlo verovatno - da. Imati dinamicke tipove je tradeoff - menjas brzinu razvoja za deo sigurnosti.

E sad Python je na pola puta, jer za razliku od Javascript-a i Perla (poooosebno Perla ) nikad ne radi type coercion, tj. mora biti eksplicitan i dobrim stilom se smatra koriscinje tkz. 'duck typing'-a, koji recimo resava 50% (odokativno) unit testova koji bi se odnosili na proveru tipova.

TDD je metodologija razvoja, i mislim da njena korisnost ima veze sa prirodom projekta, frameworka, nacinom vodjenja projekta itd. a ne samo jezika. Moj komentar se pre odnosio na to da ce 'cena' TDD biti ociglednija u Javi jer ce izmene interfejsa cak i samo metode izazvati mnogo vise posla, plus ima obavezne try-catch throws itd. - generalno vise posla koji se ne smanjuje rastom projekta.

Ako se obe stvari uzmu u obzir mozda ispadne da na kraju bude isto posla - to da je bezbolnije je moj subjektivan utisak samo

Poslednja izmena od djipko : 31. 10. 2011. u 09:46.
djipko je offline   Odgovorite uz citat