Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 09. 2010.   #19
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Citat:
Originalno napisao HexTex Pogledajte poruku
^ Los sam ja u SEO...

mada dobro dodje kao fiktivna stavka SEO + SPR i RGV Professional, web 8.0 optimizacija slika, super shadowed text = 493 e ;
Pa ne znam .. ali vec sam pisao o ovome na drugoj temi .. u web design industriji cesto se neke "banalne" stvari i ne pisu .. - podrazumijevaju se i sl.

Mislim da je poenta pisanja detaljnije specifikacije onoga sto se radi - veoma bitna kada se ide sa ponudom / ugovorom iz prostog razloga - sto je taj nacin rada nesto sto odvaja "profesionalca" i klinca iz kraja koji radi sajt za 200 Eur.

Koliko god mozda neke stavke bile minorne i sl. treba ih navesti jer tako klijent detaljno zna za sta je dao pare.

Pored toga ja mislim da ukoliko se neko ozbiljno bavi web dizajnom da pred pokretanje sajta mora da uradi analizu sta je uradjeno - ima korisnih online (ili internih protokola) checklist npr. jedan od njih je

http://www.chromaticsites.com/blog/t...ist-challenge/

I npr. "7. Attention to line height"
Niko u ponudi ne pise formatiranje i obrada teksta, jer naravno to se podrazumijeva - ali je činjenica da ova stavka može u mnogome da doprinese laksoj citljivosti i pronalazenju informacija na sajtu..


ili "5. Test the website on real users (beta test)"
Rijetko ko pise testiranje prezentacije kao stavku , a često vrlo korisne komentare možete dobiti od prijatelja(ica) koji nisu web dizajneri, jer u vecini slucajeva osobe koje rade u IT struci imaju drugaciji nacin koriscenja sajtova za razliku od vecine "standardnih" korisnika. A ovo testiranje - zahtijeva vremena (čitaj novca) a možda i izmjene na sajtu i sl.
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat