Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 11. 2010.   #15
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

bitno je koji jezik koristis, ali razmisli malo, nije slucajno da mnogo, mnogo vise ljudi koristi php od bilo kog drugog skript jezika za web.. nije to nikakva zavera Vatikana i mracnih sila, nego postoje vrlo razumin razlozi za to, kao sto postoje razlozi zasto je Ruby postao popularan tek sa Railsima, a Python zapravo i nikad nije postao narocito popularan, ali je opet najpopularniji zahvaljujuci frejmvorcima... takodje Perl je bio sjajan jezik, sa ogromnom bazom korisnika i super podrskom, ali nije bio specijalizovan za web i zato ga je php ubio... o C++ da ne pricamo, ja kad sam pocinjao CGI se jos pisao u C-u i to je bila agonija..Perl, a narocito PHP kasnije su bili prosvetljenje biblijskih razmera za nas koji smo tada radili web... cisto kao ilustracija, ja sam sa Perla na PHP presao za bukvalno 3-4 dana, koristeci iskljucivo php manual (koji je jedan od najboljih helpova koji postoje na netu, za bilo koji jezik), i napravio sam komercijalni sajt za nekretnine u UK, sa posgresql bazom i sa elemntima CMS-a, sto se tad 2000-te smatralo jako ozbiljnim projektom... rails su nesto slicno uradili za ruby i zato je on dobio popularnost, ali jos uvek nema tu lakocu prelaska koju je imao php, i zato jos uvek nije uhvatio takav zamah...

naprosto zato sto vecini ljudi treba nesto sto im zadovoljava potrebe, a ne ego.. kad ruby bude imao podrsku, dokumentaciju i lakocu upotrebe kao php ja cu preci na ruby iz odmah, nemam ni najmanji problem sa njim... samo onda ce da dodje neko i da prica kako je ruby mracna strana i da svi treba da ucimo scalu ili sta vec bude bilo aktuelni cutting edge tada...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 30. 11. 2010. u 16:33.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat