Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 12. 2011.   #34
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Prvo pitanje sto bih ja preporucio svima onima koji zele da krenu usavrsavanje u nekoj oblasti da se zapitaju je: "Sta je to sta bih radio ako treba i besplatno?". Sad ce neko reci pa ne moze da radi besplatno ako treba da placa racune. Naravno, radice nesto drugo pored sta ne voli toliko a jednom ce moci da radi samo ono sto je nekad radio samo besplatno.

Ja sam pre jedno 10-ak godina hteo da naucim Javu i doneo mi poznanik iz Cikaga dve obimne knjige o Javi, to je vreme kada sam pocinjao sa studijama na FON-u kada sam mislio da cu upisati informacione na trecoj pa upisao ipak opsti menadzment. Hteo sam da naucim i Php i verovatno bih od tada dosta to usavrsio ali sam ipak odlucio da vodim projekte, a ne da sam operativno tehnicki ukljucen u sam proces pravljenja istih. Par puta sam pomislio i rekao kolegi koji je Java programer kada vidim koliko konkursa ima za dev poslove u Srbiji i svetu da sam mozda pogresio sto nisam krenuo u tom smeru ali ipak at the end of the day sto kazu u inostranstvu najbitnije je da radis ono sto najvise volis. Upravo zbog onog vremena provedenog pred kompom o cemu je pisao Ivan. Ako volis neku oblast, imas smisla za istu i spreman si da provedes sate i sate, godine i godine uceci i tako ceo zivot (da ne spominjem ona pravila sto neki kazu da je potrebno 2, 5 ili 10 000 sati da budes najbolji u necemu) imaces posla. To je sustina.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat