Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 04. 2007.   #1
krcko
A suicide bomber!
Certified
 
Avatar krcko
 
Datum učlanjenja: 05.08.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 63
Hvala: 1
2 "Hvala" u 2 poruka
krcko is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za krcko Pošaljite poruku preko Skype™ za krcko
Default CMS w/ Smarty, problem...

pozdrav ljudi,

napravio sam veliku gresku, uzeo sam za maturski da radim sajt moje skole i to u obliku cms-a (da bi njima, jelte bilo lakse da menjaju sadrzaj). sad kada sam video koliko tu stvarno ima posla vidim da sam se opako zeznuo, al sta mogu, moram da uradim do kraja...

na samom pocetku sam naisao na problem, evo sta me muci:

imam tabelu TBL_PAGES gde mi se nalaze sve stranice, izmedju ostalih polja, u toj tabeli se nalaze i polja 'template' i 'content'.
'template' sadrzi naziv smarty sablona, a u 'content' se nalazi sadrzaj stranice koji moze (i uglavnom ce to biti slucaj) da sadrzi smarty kod. e sad, meni nije problem da taj sadrzaj provucem kroz smarty i jednostavno uradim assign('content', $result) i to trenutno radim, ovako:
Kôd:
$this->_compile_source('content' . $page['id'], $page['content'], $compiled);

ob_start();
$this->_eval('?>' . $compiled);
$result = ob_get_contents();
ob_end_clean();

$this->assign('content', $result);
ali problem sa ovim (kod sam preuzeo iz {eval} funkcije) je sto se $page['content'] kompajlira svaki put (iako se vrednost 'content' polja nije promenila)...

da li postoji mogucnost (i kako?) da se kompajlirani $page['content'] ubaci u kompajliranu verziju sablona stranice?

e sad, ja mislim da bi tu bilo problema, jer ce vecina stranica koristiti jedan isti template a sve ce imati razlicit sadrzaj, ne znam da li moze nekako da se za svaki $smarty->display() napravi poseban kompajlirani fajl (iako ce biti vise poziva sa istim templateom, al razlicitim sadrzajem)


sta mi je ciniti?
__________________
jQuery addict!
krcko je offline   Odgovorite uz citat