Tema: Skype
Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 01. 2006.   #13
dkurel
Moderator
Qualified
 
Avatar dkurel
 
Datum učlanjenja: 03.07.2005
Poruke: 147
Hvala: 23
2 "Hvala" u 2 poruka
dkurel is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za dkurel
Default

Pa vidi... Reci cu to ovako:

Sto se Skypea tice - iako milioni muva jurcaju ka govnetu - ne verujem da bih bas i ja zeleo da to radim

Kad bidem imao vremena da obrazlozim - poslacu to ovde na forum, pa ce ti biti mnogo jasnije. Razlozi su i tehnicke i komercijalne prirode.
Uglavnom, Skype se ponasa kao Micro$oft u ranijim danima.

Sto se tice preporuke za servis - ja koristim servis svoje kompanije, ali posto mi jos nismo ovde na trzistu (planiramo, doduse) - ne bih zeleo da ti to predlazem. Sad rizikujem da pomislis da gundjam na Skype zbog toga sto se sam bavim VoIP-om, ali zaista mi to nije cilj.

Mislim da je najbolja opcija imati vise ''veza''. Kao sto rekoh - ne bih mozda bio objektivan u preporukama ali - gledaj da ima Voicemail, Voicemail2Email, Fax2E-mail, DID number, Virtual Accounts.... sve su to standardne usluge napolju.

Sto se tice koriscenja VoIP-a a da nisi uz komp - naravno da je moguce - ali NE pomocu Skypea.

Probaj da potrazis recimo Grandstream ATA 486 ili jos bolje ATA 488. Velicine je kutije cigareta, a u sebi ima NAT ruter i SIp gateway.
Uzmes ATA, okacis ga na neki net (uz G.723 codec ide sasvim lepo i na dial-up, ali bi morao da budzis kako da ga konektujes na dial-up), okacis svoj najobicniji telefonski aparat, programiras ATA (nije tesko, a mogu i da ti pomognem) i vozi Misko!

Jedan od mogucih scenarija je da namestis da svi brojevi sto pocinju sa 99 (medjunarodni) idu preko neta, a domaci saobracaj preko klasicne linije.
Jos jedna stvar - ako putujes - ponesesh gizmo sa sobom i poneo si i broj sa sobom

Isto tako - uvek mozes da ''pazaris'' negde DID broj (DID=direct inward dialing) i da ga mapiras na svoj ATA (Analog Telephone Adapter) ili na Asterisk Server koji postavis negde i to sljaka kao blentavo.


Kao sto rekoh - Skype sucks!
__________________
Train yourself to let go of everything you are afraid to loose.

BLOG? http://www.dejankurel.info/blog

Poslednja izmena od dkurel : 11. 01. 2006. u 17:27.
dkurel je offline   Odgovorite uz citat