Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 02. 2006.   #57
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Nisam koristio DB abstractiol layer. SQL? Pa to je jednostavno! Ne znam, ne volim da komplikujem kad moze jednostavno. BTW i performanse su mi bitne, sto se debagovanja SQL tice, samo udrim $querydump=$querydump." ". $query; pri svakom upitu i na kraju echo $querydump i imam i vise debagovanja nego sto mi treba Ne znam zasto da se mucim sa ko zna koliko komplikovanom bibliotekom za vrlo jednostavne stvari. Mozda, da moram da migriram na drugu bazu, ali je to sigurno vrlo pipavo, i opet bih zeleo da to redim rucno. Nemam onda tudji (citaj: bagovit) kod izmedju. Gresim li ja nesto ili je pravjenje XML za DB abstraction lejer isto sto i rucno dizajniranje baze? BTW mislim da je bolje da covek dizajnira bazu nego da imas 80 tabela u potpuno normalizovanom stanju ili sta vec glupi kompjuter moze da napravi. Kompjuter ne poseduje inteligenciju da me zameni u poslu, pa dali sam pravim CREATE upit za tabelu ili to pisem u XML, isto bi trebalo da bude.

PS: Kad moj kod zabrlja, bar znam sta je i gde je. Sa tudjim kodom nije tako, jer nemam dokumentaciju za kod.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 03. 02. 2006. u 07:57.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat