Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 02. 2006.   #59
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
ivanhoe:

Ja sam ranije radio dosta u Delphiju (a cini mi se da se i Pedje secam sa yu.prog.delphi newsa? ) i apsolutno podrzavam taj vid automatizacije koji recimo Delphi pruza. Dovuces par komponenti, popunis par propertija i imas npr potpuno funkcionalni data-grid. Dajte mi to za php i bicu srecan kao kuce, pa makar morao da pozivam objekte da uradim SELECT *...
Eh Delphi... moram priznati da je su Turbo Pascal i Delphi nesto ponajbolje sto se dogodilo u mojoj programerskoj karijeri i principe na koje sam navikao u njima primenjujem gde god stignem.

Pogodio si me u zicu, jer je i moj ideal da u PHP imam alat koji omogucava da radim nesto sa tom dozom prakticnosti koju Delphi pruza a uveren sam da kada bi se napravile klase koje funkcionisu na principu Delphijevih objekata, to bi bila odlicna stvar. Zamisli samo tu liniju: TTable|TQuery -> TDataSource -> TDBGrid u PHP-u... pa eventi, koji bi u stvari mogli biti mnogo mocniji, jer su skriptovi, a ne prekompajliran kod, kao u Delphi-ju.

Meni se inace cini sasvim ok da koristim neki vizuelni alat kao sto je DBDesigner4 u kome opisem model baze, a onda tako definisan model koristim da izgenerisem osnovni wraper kod koji mi mora olaksati rad sa tim modelom. Ako bih morao rucno da pisem XML koji opisuje model, pa da, to bi bio sustinski neprihvatljiv pristup.


Nego...

Ova nadasve korisna i interesantna diskusija polako prelazi u nadmudrivanje i teoretisanje pa gubi ostricu.

Sta mislite da uzmemo neki zamisljeni poluslozeni model podataka i da malo prakticno i konkretno poradimo na razlicitim pristupima u apstrakciji?

Poslednja izmena od Pedja : 03. 02. 2006. u 15:05.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat