Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 11. 2007.   #2
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Djuki Pogledajte poruku
Da li postoji automatski nacin da se blob polja prebace na host u neki folder u jpg. formatu ili koji su vec te slike, a da se u to polje upise putanja do kreirane slike na hostingu.
Koliko znam ne, ali je ovo super trenutak da upotrebiš neki skript jezik Nama je ovo trebalo baš nedavno - napraviš jednostavnu skripticu koja izvuče slog iz baze, sačuva ga na disk i updateuje određeno polje. Kako bismo izbegli probleme sa memorijom napravili smo da ide jedan po jedan fajl gde na kraju skripta ispiše meta refresh koje je ponovo pozove za 1 sekund. Otvoriš tab u browseru i pustiš da radi dok ne presloži sve.

Citat:
Originalno napisao Djuki Pogledajte poruku
U mysql bazi podataka se nalaze slike u blob polju. Kako je baza narasla, ovo je postao problem u izvrsavanju aplikacije jer je tabela u kojoj se nalazi ovo polje sa slikom dostiglo velicinu 41MB a ima 1500 slogova.
Malo off što se same teme tiče, ali zašto smatraš da je ovo veliki problem? Naravno, ako za svaki slog učitavaš i sadržaj (SELECT *) imaćeš problema sa memorijom pre ili kasnije, ali nadam se da to ne radiš.

Da li neko ima objektivan razlog zašto se ne bi trebalo da se čuvaju binarni podaci u bazi? Ja znam jedan (otežan backup i restore kroz neke klijente kao što je phpMyAdmin), ali to je manje više to. Neko iskusniji?
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat