Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 03. 2012.   #7
kwisko
član
Na probnom radu
 
Avatar kwisko
 
Datum učlanjenja: 08.08.2007
Lokacija: Niš
Poruke: 34
Hvala: 19
6 "Hvala" u 5 poruka
kwisko is on a distinguished road
Default

Kolega je već pomenuo da se ne radi o nekim zaradama na brzaka već i taj partner ima u vidu dužu saradnju i očekuje neku prihvatljivu zaradu tek kada se dostigne neki kritični broj korisnika da bi se monetizacija isplatila kroz neke od modela koje ima/imamo u planu.

Ovde mi nije akcenat na samoj ideji i tome ko će koliko % učešća da ima već me više interesuju primeri iz realne prakse - kako se obavezati da niko ne bude oštećen i kako organizovati mehanizme za praćenje poslovanja - 2, 3 i 4. tačka.

I ja sam rezonskim razmišljanjem došao do toga da treba da se pazim i zaštitim i da bi bilo super cool da imam većinski deo ali pošto nemam iskustva, a priče koje sam pročitao su isuviše teoretske i bazirane na pričama "šta bi bilo kada bi bilo", iz tog razloga sam i postavio pitanje ovde da vidim da li ima nekoga koje je zapravo prošao kroz ovo ili ima nekog iskustva sa tim.

@McKracken - znam to je i nama nepoznanica ali pošto je partner ispao prilično korektan i u komunikacijama predstavio detalje nekih 4-5 ideja, plus objasnio par stvari koje nismo znali kako funkcionišu, plus što sam ga "proverio" na par društvenih mreža gde je uključen u diskusiju - deluje mi sasvim korektno. Stoga i polazimo od činjenice da će priča biti fer i korektna (plus što je naše poznavanje USA tržišta i prilika oko 0.001% ).

@ivanhoe - mi nemamo nameru da se "igramo" sa papirima jer znamo da su na globalnom tržištu stvari mnogo ozbiljnije nego ovde kod nas, tako da od početka želimo da sve prođe što legalnije i da se zna ko šta i koliko radi, pa shodno tome nas i intersuje šta i kako. Znamo da sve ovo zavisi od slučaja do slučaja i koliko si "kreativan", mada za sada mi ovo vidimo kao neko od rešenja koje može biti prelazno a možda i ne jer se sve u svakom trenutku može razviti u nekoliko pravaca (novi projekti i nove ideje sa istim partnerom ili neki naši projekti nezavisno od njega i sa našim idejama).
__________________
About.me / Code Control / MagelanApp
kwisko je offline   Odgovorite uz citat