Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 03. 2012.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Ono sto sam hteo da kazem je da znam da bi bilo lakse kad bi ti mi sad rekli: podelite na X:Y, ali to ne postoji, u pitanju je vrlo subjektivna stvar, koliko vi mislite da vas posao vredi, a koliko njegov (i sta on misli o tome), tesko neko od nas moze da vam kaze: E to je toliko i toliko. I kad bi vam rekli verovatno bi vas zeznuli, jer ne znamo detalje.

Ja sam obicno isao na podelu 50:50 iz cisto psiholoskih razloga, da smanjim svoj stres kod donosenja odluke, a i cini mi se da su tako najmanje sanse da se krene sa onim preispitivanjem "koliko je ko zasluzio" (do koga uvek u nekom trenutku dodje). To po meni stvara zdraviju partnersku atmosferu, ali iz finansijskog ugla verovatno nije bas najpametniji pristup...

U svakom slucaju nikako nemojte da mu prepustite da on 100% vodi ceo poslovni deo, morate po svaku cenu da zadrzite uvid u to sta se desava u svim segmentima posla: korespodencijom sa klijentima, strategijom prodaje i svim ostalim detaljima. Kad god sam se zeznuo u poslu to je bilo zato sto me mrzelo da se petljam u to sta druga strana radi i kako vodi posao, mislio sam da oni to znaju bolje od mene (a ispalo je da ponekad i nije bas tako kad se sa price predje na praksu). Mi programeri smo skloni tome, birokratija i biznis nas smaraju, ali to je jako lose za firmu. Ne treba naravno biti control freak, ali treba drzati operaciju na oku da bi mogao da reagujes na vreme ako se ne slazes sa necim...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 25. 03. 2012. u 10:55.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat