Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 08. 2006.   #4
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Da ne otvaram novu temu .. sinoc mi se nesto nije spavalo, pa odlucim (nakon svih silnih prica na ovom forumu) da instaliram i vidim sta je Django. Iskreno, sa python-om nemam nikakvo iskustvo, nit sam kad gledao kod - nista i to me do sad odbijalo (ono, novi jezik, sta meni to treba bla bla bla.. ) I instaliram i krenem po dokumentaciji - onih par primjera - odusevljen. Sve super, mislim, kao da koristis neki opisni jezik gdje kazes sta i kako zelis i on se postara za sve to generisanje. U sustini 2 sata igranja i poprilicno pozitivni utisci.
Sad me interesuje dojam ljudi koji to koriste malo duze i koji mozda imaju komercijalnih projekata iza sebe :
- koliko je to stvarno kvalitetno rjesenje za komercijalne sajtove? Mislim, vidim da se tonu default postavki moze override-ovati i to mi djeluje pozitivno, ali da li je stvarno tako buduci da sam ja zagrebao samo po povrsini?
- Da li cu doci u situaciju kad nesto jednostavno nece biti 'izvodljivo' na toj platformi? Obecas ljudima kule i gradove (klijentima) i onda se zapetljas ko pile u kucine.
- Koliki je user-community i koliko tesko se rjesavaju problemi 'ispod haube' tj prepravke koje izlaze iz standardnih mogucnosti?

Zainteresovalo me poprilicno i bio bih spreman da odvojim vrijeme da ga upoznam bolje, ali bih ipak to radio zbog eventualne komercijalne primjene a ne zabave i dokazivanja radi.. i da ... koliko je stvarno poznavanje python-a neophodno?
misk0 je offline   Odgovorite uz citat