Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 02. 2006.   #8
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Mislim na ovakav zaključak:

Citat:
Zaključak:
Devprotalk je lepši sajt ali elitesecurity deluje mnogo ozbiljnije i opširnije
Pa bih hteo prvo da kažem da je ovo po meni promašena tema Ovo nije "izbor za miss/mistera".

Citat:
DPT ne ispunjava očekivanja koja se traže od jednog foruma.
BTW, očekivanja se ne traže, ali nema veze. Poenta je "ko šta traži na forumu". Nisu svi forumu jednaki, a da li su ispunjena očekivanja najviše zavisi od toga "ko" i "šta" traži. I ja bih mogao da odem na neki najbolji 3D forum i kažem "nisu ispunjena očekivanja", ali šta ja uopšte tražim tamo?

Niko nije, kao glavni faktor, naveo sledeće stvari:
1. Datum osnivanja foruma: ES postoji minimum 5 godina (nisam siguran), dok DPT još nije ni prohodao... mislim oko 8 meseci ili tako nešto.

2. Tematika foruma: Sledeće, mislim da DPT uopšte nije konkurencija ES, i obrnuto, već je tematika DPT mnogo uža dok je ES postao "forum za mase".

Pored toga, na DPT postoji nešto što ne postoji ni na jednom od domaćih foruma, paralelno pretraživanje DPT, ES i DZ preko google search.

Meni se čini čak i da studenti nisu ni pronašli sve opcije već su samo letimično bacili pogled, ono što nisu razumeli nisi ni probali. Recimo "praćenje tema putem e-mail". Naravno da ovde to postoji, zove se "praćene teme" i ako se odlučite da pratite neku temu, dobijate na email obaveštenje o svakoj novoj poruci.

Primećujem da su radovi pisani pre najmanje mesec dana, stoga mogu da pretpostavim da neke stvari nisu ni postojale tada, ali opet moram da budem iskren, očekivao sam više od akademskih radova.

[edit]Moj rezime je: da ne shvatite pogrešno, možda je izabrana pogrešna tema, ovo stvarno nije contest niti mi je stalo da budemo bolji, ne od ES nego od bilo kog drugog foruma, po broju poruka, članova... Glavni moto DPT je "quality vs quantity". Možda je to trebala da bude tema ovog seminarskog rada. [/edit]
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 08. 02. 2006. u 14:37.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat