Tema: AJAX pitanje
Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 10. 2011.   #4
slavkan
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.08.2010
Poruke: 201
Hvala: 10
640 "Hvala" u 14 poruka
slavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao webarto Pogledajte poruku
Garantovano ćemo da otvorimo link

Ne komplikuj sebi život... http://jquery.com/

PHP kôd:
$.ajax({
  
url'show-product.php?idKategorije=7',
  
success: function(data) {
    $(
'#form_div').html(data);
  }
}); 
Ne bi trebalo ovako da vraćaš gomilu HTML-a, trebao bi da vratiš JSON i onda da popuniš ovaj select... ako ništa barem samo select, nemaš potrebe čitavu formu...

E resio sam problem, hvala puno na sugestijama.

Imam sad jedan opasniji problem, verovatno ne opasan za one koji ovo dobro razumeju. Imam bazu kao neka prodavnica racunara i imam tabele sa kategorijama, proizvodima i proizvodjacima. Napravio sam jednu siromasnu f-ju koja mi na osnovu proizvoda pravi ponudu za sastavljanje konfiguracije racunara. Funkcija stampa kategorije i u select listu proizvode koji pripadaju toj kategoriji. Posto imam tabelu sa proizvodjacima zeleo bih da prvo pored svake kategorije odstampam listu sa proizvodjacima pa na osnovu odabranog proizvodjaca da mi se dinamicki stampaju proizvodi koji su vezani za taj proizvodjac. Napominjem da imam sve ove tabele kateogorija, proizvodjac, proizvod, kateogrija_proizvod,a nedoumica mi je jos da li bih morao da imam jos jednu tabelu kategorija_proizvodjac, mislim da da. Bio bih vam zahvalan kad bi malo pomogli da ovo izvedem. Evo te moje siromasne f-je:

Kôd:
function lista($naziv) 
{
	$lista = "";
$upit = 'SELECT proizvod.idProizvod, proizvod.naziv_proizvoda, kategorija.naziv_kategorije
FROM proizvod
JOIN kategorija ON kategorija.idKategorija = ( 
SELECT kategorija.idKategorija
FROM kategorija
WHERE kategorija.naziv_kategorije =  "'.$naziv.'" )
JOIN kategorija_proizvod ON kategorija_proizvod.Kategorija_idKategorija = kategorija.idKategorija
AND kategorija_proizvod.Proizvod_idProizvod = proizvod.idProizvod
AND proizvod.stanje >0 ';
										
$s = mysql_query($upit) or die(mysql_error());
$br_redovaUbazi = mysql_affected_rows();

$i = 0;
$lista = '<div class="form_row"><label class="contact"><strong>'.$naziv.'<strong></label><select name="'.$naziv.'"><option value="-1">Odaberite</option>';
while ( $red = mysql_fetch_assoc($s) )
	{ 
									
$lista .= '<option value="'.$red['idProizvod'].'">'.$red['naziv_proizvoda'].'</option>';
$i++;
	}
								
echo $lista .= '</select></div>'; 
}

echo lista("Procesor").' '.lista("Maticna ploca").' '.lista("Monitor").' '.lista("Hard disk").' '.lista("RAM").' '.lista("Graficka karta").' '.lista("Napajanje").' '.lista("Tastatura").' '.lista("Mis").' '.lista("Opticki uredjaj");
echo '</div><div class="form_row"><input type="submit" value="Naruci konfiguraciju! "></div></form>';
slavkan je offline   Odgovorite uz citat