Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 02. 2012.   #20
kwisko
član
Na probnom radu
 
Avatar kwisko
 
Datum učlanjenja: 08.08.2007
Lokacija: Niš
Poruke: 34
Hvala: 19
6 "Hvala" u 5 poruka
kwisko is on a distinguished road
Default

Xe, izgleda da je mnogima e-banking najveći "kamen spoticanja" ... osim sistma koji su navedeni u komentarima imao sam priliku da koristim i sistem AikBanke i kod njih je situacija takva da su pre par godina "unapredili" podršku sa IE6 na IE7+ ali pošto koriste https za koji nemaju sertifikat jedva sam uspeo ocu da objasnim što mora svaki put da klikne na "Continue to this website (not recommended)" (plus CD koji je obavezan za plaćanje, ali ajd' nešto mora) . Sa druge strane klik na link Pomoć od samog početka njihovog e-bankinga (pre 5-6 godina sigurno) prikazuje "Ova strana je u pripremi". Iskreno, meni deluje kao da nemaju tim koji radi na tome nego ih angažuju po potrebi za krupnije stvari, a ove sitnije ostanu nerešene (a nadam se da grešim).

Što se tiče nekih unapređenja, ne znam koliko je to izvodljivo i kako to inače funkcioniše u inostranstvu sa ino bankama, ali ne bi bilo loše da se banke malo "otvore" i omoguće 3rd party firmama da prave app za rad sa njihovim sistemima (kada ne mogu sami uvek da ponude dovoljno kvalitetna rešenja). To naravno podrazumeva visok nivo sigurnosti i provere od strane IT sektora banke ali otvara neke nove mogućnosti i za firme koje bi aplikacije razvijali, a i za same korisnike jer će imati veći izbor, niže troškove poslovanja uz mogućnost unapređenja istog.

Primer jedne od takvih aplikacija je Mint, koja je čak i besplatna.
__________________
About.me / Code Control / MagelanApp
kwisko je offline   Odgovorite uz citat