Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 09. 2005.   #7
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Šta me prozivaš?
eee, ajde... odkud znam da si ti u AJAX fazonu :-)

Citat:
DejanVesic:
Ono što mene blago iritira je što za svaku "AJAX" aplikaciju bilo ko ko pretenduje na high-end tržište (banke i slični klijenti koji sebi ne mogu da dozvole luksuz da odbiju i jednog trenutnog/potencijalnog klijenta) mora da obezbedi kompletno funkcionalnu non-JS pure HTML verziju. (o da, velike kompanije itekako znaju da odseku / "pročiste" kod vaše aplikacije tako što ubiju ceo JS deo).
1. Zar upravo banke nisu te koje često za svoje Web app uglavnom biraju samo jednu specifičnu platformu i specifičan brauzer, odnosno MSIE 5.5 ili MISIE 6?

2. AJAX radi u svim modernim brauzerima, odnosno IE6, Firefox i Safari, eventalno poslednja Opera. Dalje, poznata je praksa nekih velikih firmi, tipa SAP, da za svoja rješenja zahtjevaju uvijek najnoviju verziju brauzera. A svi znamo od kada datira IE6, tako da... ne svatam poentu.

Jedino postoji taj problem IE6 SP2 gdje je Microsoft najmjerno (kao radi sigurnosti) pobrljavio neke stvari sa JS koje su bez problema radile u ranijim verzijama (5.5, 5 i evenutalno 4.x)
mungos je offline   Odgovorite uz citat