Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 05. 2007.   #1
Davor Vlajkovic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.05.2006
Poruke: 139
Hvala: 72
1.111 "Hvala" u 26 poruka
Davor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished road
Default Prodaja domena?

Here we go again

Šalu na stranu, nemam nameru da bluesmanu ovom temom stajem na žulj, već samo da ga malo žacnem naslovom i zainteresujem za temu. Sorry, blues

Elem, ponukan tom diskusijom, a pogotovo stavom Dejana Bizingera po tom pitanju koji je u više navrata iskazivao, kako ovde tako i na ES-u (ništa lično, Dejane!), odlučio sam se na pokretanje ove teme kako bih razjasnio neke nedoumice koje imam u vezi sa tim.

Oprostite mi na neinformisanosti, ali ja zaista ne znam ni za jedan konkretan primer prodaje domena koji asocira isključivo na neki lokalni pojam za pristojnu cifru (recimo da pod "pristojna" ovde podrazumevam iznos reda veličine prosečne mesečne zarade). Isprovociran onom ES temom koju sam linkovao gore, javio sam se tamo čisto iz zezanja i ponudio na prodaju vruce.com putem Limundo aukcije, sa simboličnom početnom cenom od 2007 din. Da napomenem da je aukcija bila solidno promovisana, okešana je vest na njihovoj naslovnoj, kao i na još par drugih strana (news sekcija i dr.), plus linkovi na DPT i ES. Rezultat: najveći bid je bio nepunih 60€.

Kako sam, ponavljam, celu stvar pokrenuo iz zezanja, odustao sam od prodaje na opšte zaprepašćenje mnogih, uključujući i osobu koja je imala najveći bid.

To cut a long story short, moje pitanje za vas koji ovo čitate je: Koliko zaista imate veru u ovo naše - Balkansko - tržište kada je reč o prodaji domena? Drugim rečima, kako opravdavate trocifrene i više cene u € po kojima oglašavate prodaju tih domena, kada je u bezbroj situacija prilično čvrsto dokazano da tržište tog tipa kod nas zapravo ne postoji?
Davor Vlajkovic je offline   Odgovorite uz citat