Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 11. 2009.   #147
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Prvo da se zahvalim što ste se javili, ja sam rekao da se neću javljati više jer se diskusija pretvorila u cirkus, ali ovaj komentar menja situaciju. Nadam se da ćete vi razumeti zašto se eniac pobunio a dosta ljudi ga podržalo. Imam samo par komentara i dodatnih objašnjenja.

Citat:
Originalno napisao irecevic Pogledajte poruku
Da... Kako članovi žirija mogu da dobiju nagradu? Lično mislim da je sticaj okolnosti. Članovi žirija su ili ko-učesnici u projektu ili vlasnici (dnevnik eklektika) ali su glasovi drugih ljudi doveli do pobede. Da li taj projekat nije vredan nagrade?
Ovde uopšte nije pitanje da li je neko glasao za sebe ili lobirao. U pitanju je jednostavno princip. Ako žiri dodeli nagradu članu žirija ljudi saberu 1 + 1 = 2 i imate teorije zavere. To se jednostavno ne radi zarad svačijeg mira, i vašeg a naročito mira pobednika po kategorijama. Čak i ljudi koji nemaju veze sa tim sada osećaju potrebu da brane svoje nagrade iako im to niko ne spori. Zbog takve situacije, i pobednici i članovi žirija sada učestvuju u ovakvim mučnim diskusijama, a bilo je lako to sprečiti jednostavnim pravilom koje se svuda primenjuje.

Citat:
Originalno napisao irecevic Pogledajte poruku
Ideje za glasanje/SMS i sl
Javnost je pitana da li da se uključi SMS glasanje koje može pomoći u glasanju ali i isključiti javnost iz drugih zemalja, kako nismo uspeli da obezbedimo SMS glasanje u svim zemljama. Ljudi su izneli mišljenje i prihvatili smo ga. Nije korektno, i nije aktivirano. Naravno 2010 sms ce biti omogucen ...
Ja sam organizovao takve stvari i mogu da vam prenesem svoja iskustva. Ako hoćete da zaradite pare, onda je glasanje SMS-om u redu. Ako hoćete objektivno glasanje - zaboravite na SMS. Uvek će se naći neko ko će biti spreman da potroši 100 eur na SMS i glasa 3000 puta za svoj sajt. Na kraju 100 eur je daleko manje nego što bi potrošio za kvalitetnu promociju. To dolazi u obzir jedino ako imate pravilo: jedan broj telefona = jedan glas.

Citat:
Originalno napisao irecevic Pogledajte poruku
Ovaj, za nas i za mene altruistički projekat predstavlja način da pomerimo Internet na pravu stranu... Promocija je neophodna. Idemo da usavršavamo tu promociju i naučimo šta marketing zaista jeste.
Čisto jedna primedba kad već spominjete altruizam i promociju: na strani sa pobednicima po kategorijama su svi linkovi ka pobedničkim sajtovima (pa čak i ka sponzorima) stavljeni kao "nofollow". Ako je altruistički projekat ne vidim razlog za to

Ja bih dodao još jednu važnu stvar. Većina pobednika je zasluženo osvojila nagrade, ali mi se takođe čini da su neke nagrade dodeljene nekim projektima jer "neko mora da pobedi". Ako nema kvaliteta - ne dodeliti nagradu u toj kategoriji, to rade svi i mislim da je to pošteno.

Takođe je neophodna preselekcija da članovi žirija ne moraju da pogledaju 2200 sajtova, već u svakoj kategoriji po 10-20 maksimalno. Ne možete očekivati od bilo koga, koliko god da je naoružan altruizmom ili entuzijazmom da potroši toliko vremena na pregled svakog sajta.

Možda ne bi bilo loše i da se podeli žiri na stručne oblasti, da se ne dešava da Sakan (ništa protiv njega, samo primer) ocenjuje e-commerce sajt, čovek je u nekoj drugoj priči i ne znam koliko on može da oceni šta je kvalitetan e-commerce web site.

Još jednom se zahvaljujem na javljanju, nadam se da će sada diskusija krenuti na drugu stranu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat