Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 02. 2010.   #78
Djuki
profesionalac
Professional
 
Avatar Djuki
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Pancevo
Poruke: 251
Hvala: 60
47 "Hvala" u 34 poruka
Djuki is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Djuki Pošaljite poruku preko Skype™ za Djuki
Default

Super što si spomenio Kohanu. Ako većina ovde koristi CI, onda želim da ukažem na neke nedostatke CI fw.

Ci je "zakucan" za PHP4, i ne koristi brojne prednosti koje nudi PHP5 kao

- autoload klasa
- abstraktne klase (CI Stalno kreira objekte pro podizanju, da se srediti ali nije ovo jedini nedostatak)
- interfejsi
- CI ne koristi izuzetke, naravno vi možete da ih primenjujete niko ne brani, ali jednostavno nisu integrisani u sam fw.


Zato i želim da ukažen na Kohanu verzija 2 koja ima dosta sličnosti sa CI-jem,
i verzija 3 koja je praktično razvijena "od nule".

Umesto konstantnog prenošenja CI objekta koji je dostupan u svakom objektu, doduše preko refernce, u PHP-u 5 bi pandam tome bili singlton objekti.

Problem sa CI jem je i ako se javi potreba čuvanja ili serijalitacije objekata, koji za sobom "vuku" gomilu podtata vezanih za CI objekat a da oni zapravo nemaju nikakvu vezu sa tim objektom.

Počeo sam da radim sa Kohanom posle Ci-ja, i ima ove prednosti koje sam spomenuo. Voleo bih da čujem nekoga ko ima iskustva sa oba fw, njegovo mišljenje.

Opet malo sam bacio oko i na symphony a zbog admin generatora, ta ideja sa auto generatora si me dopada i malo sam se igrao sa nekima koji koriste yml fajlove za to, pa i o ovom asprektu u fw bi voleo da prodiskutujemo.
__________________
Blog | Facebook | Twitter | PHP Srbija
Djuki je offline   Odgovorite uz citat