Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 08. 2006.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Gde podvući crtu sa prikazivanjem grešaka

Sada sam hteo da pogledam DZ i pojavila se greška

Citat:
SQL error: User dzonah3_diforzon has already more than 'max_user_connections' active connections
SQL error code:
Date: Tuesday 01st of August 2006 08:14:58 AM
To mi je povod za diskusiju: dokle treba ići sa prikazom grešaka, šta prikazati a šta prećutati. Mislim da IPB u ovom slučaju prikazuje ipak previše informacija, još samo da su prikazali dzonah3_diforzon@dbname with password "xxx" pa da usreći gomilu klinaca

Video sam takve stvari na jos milion mesta, dali uopste treba prikazivati ovako detaljnu informaciju korisniku. Ja sam od pre godinu dana poceo sa sistemom gde se korisniku prikaze samo generic greska tipa "sorry, imamo problem sa bazom" a u log i na mail stize detaljna informacija.

Juce sam imao jedan mali problem, jedan moj smarty plugin mi je izbacivao gresku za jednu sliku, doduse moje (javne) greske su sada sve tipa "sorry, internal error", a onda sam pogledao log i vidim da getimagesize() pravi problem. Posle analize drugih, vidim da je problem samo sa tom slikom i ni jednom drugom, na kraju je uzrok to sto je ko zna ko i kako sliku smanjivao "na silu" (neporporcionalno, slika je izgledala kao kada gledate 16:9 na 4:3 ekranu) pa se ocigledno nesto poremetilo sto je zbunjivalo getimagesize().
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat