Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2006.   #19
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata
...Having said that, žene se zaista ređe odlučuju za startupove nego muškarci, a to je po mom mišljenju pre dokaz njhove inteligencije i zrelosti nego ma šta drugo. Startupovi generalno donose 70-satne radne nedelje za malo love i nikakve beneficije; samo pravi workoholici uživaju u tome.
Ima istine u ovome..dosta istine.
Cinjenica je da prilikom sturtup-a zene mnogo vise analiziraju situaciju i moguce tokove poslovanja, PRE no sto iskrsnu razne situacije, kao i da mnogo detaljnije organizuju celu pricu - to bi recimo bila direktna posledica strukture zenskog mozga koji se razlikuje od muskog upravo u tome da se kod zena mnogo vise faktora ukljucuje u donosenje odluka (nazovimo to mrezastom strukturom ) te je samim tim i analiza detaljnija i podrobnija.

To da sturtupovi generalno donose 70 ... itd (da ne citiram opet celu recenicu) hm...ako je kolicina faktor generalizacije, opet se slazem. Od silnih poslova koji pokrenu muskarci bez mnogo razmisljanja i sa parolom "Ma bice to super - ne znam kako ali bice" nije ni cudo

Salu na stranu - definitivno su se zene uljuljkale u svoju poziciju izdrzavanih lica i to mi se ne dopada ni malo. Da li je genetski ili ne, necu da ulazim u to, ali je konacno vreme da se i one malo pokrenu i pokazu da (nadam se) zaista nesto umeju da urade.

Nedavno sam imala sastanak u jednoj domacoj IT firmi vezano za ispomoc koja im je potrebna oko zavrsetka jednog projekta - na razgovor sam otisla posto su me preporucili, tako da naglasavam da se od pocetka znalo da moj nivo znanja nikako ne dolazi u pitanje. Direktor mi je predstavljao projekat kao nesto do sada nevidjeno na ovim prostorima i zahtevao potpuno angazovanje (sto je ok). Rekla sam mu da mogu da ispomognem onoliko i samo toliko koliko mi to vreme dozvoljava s obzirom na druge vec preuzete obaveze, ali i s obzirom na posao koji planiram, pripremam i pokrecem uskoro, te da je najbolje da nadju nekoga ko bi imao mnogo vise vremena.
Na takvu moju reakciju, pogledao me je sa mogu slobodno da kazem odredjenom kolicinom nipodastavanja i skepticizma, uz komentar kako ja ne bih trebala da se zaludjujem takvim stvarima....da li je to bio komentar vezan za pol ili ne, ne znam, ali sam sigurna da ga ne bi uputio da je ispred sebe imao muskarca mojih godina koji se bavi ovim poslom.
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat