Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 11. 2008.   #8
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

evo sta je moj knjigovodja rekao na sve ovo:
putni nalog jos niko ne trazi za putnicka vozila, sem ako se radi o vozilima koje voze osobe koje su zaposlene u firmi i zadužene trajno ili privremeno s tim vozilom.

Kategorija uvodjenja automobila kao osnovnog sredstva kod preduzetnika nema neku prakticnu vrednost pošto se za poslovanje i dugovanja po istom, odgovara ionako kompletnom imovinom VLASNIKA a ne radnje, pa se to vozilo ionako smatra duznickom masom. Drugo, ako zelis da preko racuna placas opravke, gorivo, registraciju i sl... napravis ugovor o koriscenu sopstvenog vozila sa svojom firmom da ona preuzima sve napomenute obaveze.

APR obavestavaju samo preduzeća ako vozila unose u firmu kao povećanje kapitala i to je jedini slučaj.

Poreska uprava jedino registruje vozila koja firme koriste ya osnovno obavljanje delatnosti kao sto su taxi sluzba, auto skola ili rent a car jer je to vecinom bitno za povrat PDVa na sta firme koje se bave napomenutim poslovima, imaju pravo.

Ja imam vozilo na firmi i vozim ga stalno. Od februara kad sam ga preuzeo, nekoliko puta su me zaustavljali i niko mi nije trazio putni nalog. Pored toga, bar deset ljudi s kojima radim imaju isti slu;aj i niko nikada nije trazio putni nalog ni ovde niti u inistranstvu.


e sad obratite paznju da je jedno kada zaposleni vozi a drugo kada (u mom slucaju i u primeru koji je naveo knjogovdja) vozi vlasnik firme...

sve u svemu ja sam za pandure napisao ovlacenje kojim ovlascujem samog sebe :P (kako je lepo biti i bog i batina ) da vozim to vozilo i to je to
raindog je offline   Odgovorite uz citat