Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 11. 2006.   #112
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nije offtopic, tema je humanost, crva bi trebala da se uklapa tu.

I ja sam u kontaktu sa stolicom na kojoj sedim najvise ali to ne znači da joj pomažem već sam joj na grbači. Kapiraš? Ja i nisam pričao o popovima pojedinačno već o celoj crvki takvoj kakva jeste.

Da li su sagradili oni neko prihvatilište? Što oni nisu uzeli da prave neku "sigurnu kuću", i ne treba im Delta, mogu sami da finansiraju 20-ak takvih.

Da li su oni organizovali neke javne kuhinje i pomoć siromašnima?

Da li su oni izgradili neke kuće za beskućnike ili gde god se okreneš vidiš crvkene tornjeve kao što smo gledali petokrake do skoro?

Da li su oni dali neki prilog za izgradnju bilo čega?

Kreni recimo od Košutnjaka prema Vidikovcu, to je 8 autobuskih stanica. Ima 3 nove crvke. Za koga? Zbog čega?

Ako si vernik, kapiram da ti je teško da razmišljaš o crkvi na taj način, ali ja i ne govorim protiv vere, ni protiv Boga, već protiv onih koji su uzeli sebi za pravo da govore u ime Boga. Ja se naježim kada sveštenik koji čini jedan od najvažnijih hrišćanskih obreda - krštenje, traži pare za to. Naravno "koliko daš, ali nemoj ispod 50 evra". <- Ovo citiram. Zamisli da je Jovan Krstitelj tražio pare za svako krštenje.

Ja sam puno razmišljao na ovu temu, naročito u jednom kratkom periodu kada sam se i ja obratio Bogu koji je bio u tom trenutku jedini kome sam mogao da se obratim. Ali, opet kažem, ja ne pričam o Bogu nego o crvki.

Razmisli o ovoj pesmici:
Citat:
Stained glass windows keep the cold outside
While the hypocrites hide inside
With the lies of statues in their minds
Where the Christian religion made them blind
Where they hide
And prey to the God of a bitch spelled backwards is dog
Not for one race, one creed, one world
But for money
Effective
Absurd

This is religion
A liar on the altar
...
Religija je nešto što je najviše zla nanelo ovoj planeti, koji rat nije započet u ime Boga. U ime religije? Bilo koje religije. Ali ne od Boga, nego od "tumača Boga".

Ali hajde, da ne smaramo... stvarno nije trebalo niko da spominje crvku
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat