Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 08. 2010.   #54
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

"Na pitanje: "Da li postoji način da se omogući automatski backup baze podataka bez obzira koliko bi to koštalo (za potrebe ozbiljnijeg preduzeća koje ima plaćen hosting kod BLJAK Eunet-a)?" Usledio je simpatičan odgovor: "Nije moguće obezbediti automatski backup baze podataka iz sigurnosnih razloga!"
Odgovorio sam: "Hvala, i zbogom!"
Nakon toga sam položio oba ispita za dobijanje MySQL 5.0 Developer sertifikata http://www.greenways.us/About/candidates.php?exam=3 pa mi i dan danas nije jasno koliko je BLJAK Eunet ustvari napredan u odnosu na svetske hosting provajdere koji, gle čuda, bez ikakve doplate omogućavaju spoljni pristup bazi podataka."

Zaista izvini ali moram da postavim jos po koje pitanje.
Naveo si dve stvari, automatski backup baze. Malo mi je cudno da je odgovor bio "nemoze iz sigurnosnih razloga", sa druge strane logican bi mi odgovor bio da se taj servis ne nudi. Takodje mi nije najjasnije sta bi te sprecilo da sam napravis automatski skript backup za svoju bazu.

Druga stvar koju si naveo je spoljni pristup do baze.
Spoljni pristup do baze nije feature koji je opste prihvacena stvar, posebno ne na shared hosting nalozima.

Moram priznati da mi ova kolicina nervoze koju ispoljavas idalje nije jasna.
cvele je offline   Odgovorite uz citat