Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 10. 2008.   #14
danica
danica radovanovic
Na probnom radu
 
Avatar danica
 
Datum učlanjenja: 17.12.2007
Lokacija: beograd
Poruke: 35
Hvala: 2
1 "Hvala" u 1 poruci
danica is on a distinguished road
Cool

u mojim istrazivanjima takvi slucajevi su cesci kod omladine starijeg doba
dakle, 25+ pa i preko 40 god. obicno osobe koje svoje nesigurnosti ili strahove kanalishu kroz prikazivanja podsvesnog ja koje uvek tezi boljem i idealnom. a svi znamo da idealno ne postoji.

motivi tih 'ribica' i 'somova' su razliiti, a posto ovde govorim konkretno o Facebooku, on jeste zamisljen kao akademska mreza koja povezuje kolege, prijatelje iz vec postojecih poznanstava, ili online saradnje. odbijam sve ljude koje ne poznajem ili licno ili barem preko online kanala. (imaj na umu i omladinu i starije 'sakupljache' prijatelja!)
to sto u srbija mrezi (pa i nekim drugim zemljama u razvoju) se drugacije (zlo)upotrebljava FB -je tema za neku drugu priliku.

ne slazem se sa tobom da deca, omladina namerno objavljuju svoje slike na FB profilima da bi bili popularniji u drustvu: naime nakon sprovedenog istrazivanja i mnogobrojnih sati provedenih u razgovorima i intervjuima sa njima - 90% njih uopste (!!!!!!) nije znalo da su im fotografije 'visible'. jos gore , njihovi profili nisu bili podeseni da budu 'nevidiljivi' iz prostog razloga jer nisu znali *kako* i *gde* se to radi. nekoliko njih je jednostavno odgovorilo da ih apsolutno ne interesuje da li ce neko gledati njihove profile i fotografije jer su oni 'ovde zbog svojih drugara', dakle drustva sa kojima se druze iz srednje skole, sa fakulteta. kada sam ih uputila - odmah su promenili settings, dakle kod nase omladine postoji i digitalna neupucenost u social networking. da ne bih previse pricala o tome, napisala sam nedavno neka zapazanja na ovom postu. kada pomislim koliko vas, mojih prijatelja, na FB-u, i vasi prijatelji nemate zasticeni settings za foto-albume! zasto? postoji taj cuveni glitch koji su skora na Berkliju provalili.







Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic Pogledajte poruku
Mislim da su i te kako svesni inače se ne bi trudili da postuju slike specijalno za tu priliku snimane u studju, niti bi ribice za sliku koja predstavlja njihov profil odabirale najerotičnij u galeriji niti bi momci za tu sliku birali onu na kojoj im se najbolje vide mišići na stomaku.

Mislim da ti je teza pogrešna. Možda ljudi danas, omladina posebno, ne želi privatnost kad ima kanal uz čiju pomoć može da se "ispromoviše" klikom miša. Živimo u vreme Velikog brata šta je tu čudno?
__________________
up, up and beyond!
danica je offline   Odgovorite uz citat