Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 06. 2009.   #12
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Hehehe, podseća me situacija na firmu u kojoj sam radio do pre dve godine, samo što je tamo bilo još gore. Zove šef iz Francuske i kaže da su Velike Mušterije pitale da li imamo "to i to" a on je rekao da ćemo imati za tri nedelje i onda zove da nas obavesti da "to i to" mora da bude gotovo za tri nedelje ili smo svi propali.

Srećom, posle par takvih incidenata prestaneš da ga shvataš ozbiljno i kad projekat "kasni" pustiš njega da se izvinjava mušterijama i obećava nove nerealne rokove.
Jap, samo sam ja poslije bio iskren sa sefom i rekao - 'ok, mozes ti reci da ce biti za 2 sedmice pa cemo razvuci na 2 mjeseca pa zavrsiti, ali ti odluci.'

Zao mi je sto nisam bio mudriji u tom momentu i rekao svima koji su 'znali kako to, ali samo jos malo im je falilo' rekao 'ajd da podijelimo, ti uradi sta znas, ti sta znas a ja cu ono sto ne znate'.
Jer je tip rekao 'ja znam napraviti bazu podataka i formu ali ne znam ih povezati'. Jbtee.... pricaju da je napraviti bazu podataka kao napisati zalbu osiguravajucem drustvu... 2 sata posla i to je to.

I sef bude mudar pa mi kaze kasnije 'ma ja sam radio kasnije, mogao bih ja to, ali ono ispod programiranje to ne znam'... jbteeeeee kao da je to zaliti cvijece.

Na kraju je opravdanje bilo 'ma dobro, nemas iskustva sa Accessom, ali moze se to uraditi'...
E........

Citat:
Stvarno je neverovatno kako ljudi koji nemaju pojma o softveru misle da su kvalifikovani da vode softverske projekte. Srećom, sad sam u softverskoj firmi i nemam više takve likove iznad glave.
jos u potrazi za takvom....


hvala svima na odgovorima, razmisljam kako da im predocim to. Jos su rekli da ce zvati vec danas nekoga da im to uradi. Nadam se da ce doci do pameti kad im se 2-3 firme nasmiju u facu i kazu 'moze, ali u septembru'.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat